Phoenix PC vs Toplama PC

Whoil

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktan anlayabileceğiniz üzere konu basit, anlaşılabilir ancak çoğu kişinin (en azından benim) tam bir cevap veremediği bir konu. Yakın bir zamanda Phoenix Repirth bilgisayarını almayı planlıyorum. Monitörüdür, faresidir, klavyesidir, kulaklığığdır derken 6.000TL oldu. Benimde bütçem zaten buydu.
Aklımda bir kaç soru var. Phoenix bilgisayar aldığımda Windows yüklü olarak geliyor mu? Ve geliyorsa sürümü nedir? Phoenix'in mi yoksa toplama bilgisayarın mı daha iyi olduğu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda görmek isterim.

İyi Günler ...

Bilgim dahilinde Phoenix marka pc aldığınız zaman windows 8 250 TL ek ücret verip satın alıyorsunuz yani ücrete tabi değil diye biliyorum.

Kesin bir bilgi almak istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz markayla daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz bu arada 6.000TL toplama bir bilgisayar ile canavar yarata bilirsiniz

6.000 TL'yi sadece kasaya değil mouse pad'ine kadar herşeyi içeriyor yani yaklaşık 5.000-4.500 TL bilgisayara kalıyor. İnternetten araştırınca aynı özellikli toplama PC lerinde aynı fiyata denk geldiğini gördüm. Hem servis hizmeti kolaylığı ve parça birleştirme cehenneminden de kurtulmuş olacağım. Ancak 5.000 TL'ye bir toplama PC öneriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

Sistemi tavsiye ettiğim için değil, benzer bir sistemin fiyatını göstermek için dizdim. Yoksa bu bütçeye Gtx 980 sığar. İnanın şu sistem alacağınız bilgisayardan daha kaliteli ve sorunsuz olacaktır. Bence siz bütçe belirtip yeni bir konu açın ve toplama bilgisayara yönelin.
Ekran Alıntısı.PNG

Sistemi tavsiye ettiğim için değil, benzer bir sistemin fiyatını göstermek için dizdim. Yoksa bu bütçeye Gtx 980 sığar. İnanın şu sistem alacağınız bilgisayardan daha kaliteli ve sorunsuz olacaktır. Bence siz bütçe belirtip yeni bir konu açın ve toplama bilgisayara yönelin.
Eki Görüntüle 51184

Sadece arada 300 TL lik bir fark var. Bence Phoenix kalitesi ve garantisi bu 300 TL'ye değer.

Sanırım anlatmak istediğimi anlamadınız. Dizdiğim sistem gereksiz yüksek bileşenler içeriyor.( 750w Psu, 16 GB ram, aşırı pahalı kasa ve sıvı soğutma gibi)
Yani bu bütçeye daha fazla performans verecek sistemler toplanabilir. Ayrıca Phoenix sistemin içerisinde bulunan ekran kartının berbat bir soğutması ve sesi var. Seçim yine sizin ama ben tavsiye etmiyorum. @Whoil

Sisteme güç kaynaksız kasa alıp bide yanına güç kaynağı almak saçma. Consair in carbine serisinde 650 w lik süper bir kasa var. Onu öneririm. Tek bulduğum hatan buydu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı