Photoshop yetersiz dosya formatı

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Konuyu şöyle açayım Photoshop yeni öğreniyorum bu yüzden bu sorunu nasıl halledecegimi bilemedim. Soruna gelirsek resmi düzenledim, png olarak kayıt edeceğim, ama bir bakıyorum ki sadece 4 tane kayıt seçenegi var diğer kayıt seçenegi yok bu neden böyle oldu bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (818).png
    Ekran Görüntüsü (818).png
    172,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Belgenizin çözünürlüğü muhtemelen çok büyük. Bazı dosya formatları aşırı büyük çözünürlüğü desteklemez, DPI değerini düşürün veya çalışmanızın boyutunu biraz daha küçültün.

Belgenizin çözünürlüğü muhtemelen çok büyük. Bazı dosya formatları aşırı büyük çözünürlüğü desteklemez, DPI değerini düşürün veya çalışmanızın boyutunu biraz daha küçültün.

DPI 72 çözünürlük ise 6000x4000
Kırpma aracından boyutunu küçültebilirim de DPI nasıl düşüreceğim onu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Sorunu çözünürlükle alakası yok DPI değerini Bir e düşürdüm sorun aynı şekilde devam ediyor.
Resample seçeneği aktif mi? O aktif olmazsa DPI arttıkça çözünürlüğü düşürüyor, değişen bir şey olmuyor.
Ayrıca "Image Mode" kısmını da kontrol edin, RGB yerine CMYK kalmış olabilir.

Resample(yenidne örnekleme) aktif
Renk: RGB 8bit.
Bu konuyla bilgisi olan varsa yazsın psd dosya formatından başka bir kayıt yapamıyorum şu an.
Şöyle bir durum fark ettim resmi hiç oynamadan direk farklı kayıt et dediğim zaman o seçenekler geliyor ama dosyada en ufak bir oynama yaparsam o seçenekler kayboluyor.
Sorunu hallettim tek yapılması gereken kayıt et dediginiz zaman "bir kopyayı kayıt et" seçenegi var ona bastığınız zaman bütün formatlar geliyor sanırım 2021 sürümü böyle yapmışlar konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı