Photoshop'da GPU'yu aktif edince görüntü bozuluyor

talhostic

Centipat
Daha fazla  
Selamlar herkese. Photoshop'da GPU ile ilgili bir süredir büyük bir sorun yaşıyorum. Araştırmalarım sonucu bulduğum tüm çözüm önerilerini test ettim. Bilgisayarı formatlamaya kadar gittim fakat değişen bir şey olmadı. Photoshop'da GPU'yu aktif ettiğimde aşağıdaki videoda gösterdiğim şekilde görüntü sorunu yaşıyorum. En basit çözüm Photoshop performans ayarlarından GPU'yu devre dışı bırakmak fakat bu şekilde de işlemleri çok yavaş gerçekleştiriyor. Driverları güncelledim. Sildim tekrar yükledim. Gerekli tüm driverları kurdum. Windows grafik ayarlarından Photoshop'u yüksek performans GPU olarak ayarladım yine çözüm olmadı. (orijinal Photoshop ile denedim tüm bunları). Sizlerin bir önerisi varsa veya sorunu yaşamış çözümlemiş olan biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Sistem bilgisi: ASUS TUF Gaming F15 FX506LI.
İşletim sistemi olarak Windows 10 ile ve 11 ile denedim. Değişen bir durum olmadı.
Şu an aktif olarak Windows 11 kullanıyorum.
Diğer sistem bilgileri ekteki görsellerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 30
çözüm bulabildin mi bende de aynı sorun var
Photoshop ve Windows u güncelledim. Bir kaç gündür sorun oluşturmadı ama tekrar yapar mı bilemiyorum. Ayarlar ve version bilgileri ekteki görsellerde.
Çözülmemiş maalesef. Devam ediyor problem.
Sorun çözüldü. Windows Ekran Grafik ayarlarından photoshop u Güç tasarrufu olarak ayarladım. Program içerisinde Gpu kullanımı aktif. Program çalışma performansı Gpu da olduğu bariz. Bir sorun olmadan çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    5,6 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    39,2 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png