PHP ile bakiye kodu kullanma nasıl yapılır?

helal.lan.yusufi

Centipat
Daha fazla  
PHP dilini kullandığım projemde bakiye eklemek için bakiye kodu kullanmak istiyorum ama kod sadece 1 defa kullanılsın istiyorum. İstediğim gibi bakiye kodu oluşturup sileceğim, o yüzden SQL'den tablo oluşturmadım. Nasıl bir şey yapsam istediğim sistem sorunsuz çalışır?

SQL'den tablo niye oluşturmadın? Nerede tutmayı planlıyorsun? Karşıdaki kodu nasıl kullanacak? Kullandığı kodu server nasıl doğrulayacak? JSON mu kullanacaksın? OTP üretmek için time-based bir algoritma mı yazacaksın?

Eğer TOTP ve HOTP kullanacaksan (2FA'da kullanılan şu OTP uygulamaları var ya, Google Authenticator gibileri), bir TOTP librarysi kullanman lazım. TOPT için yine SQL'de tablo oluşturman lazım. Yoksa kullanıcıya özel secrets keyini nerede tutacaksın? Bir .txt dosyasında mı?

SQL'den tablo niye oluşturmadın? Nerede tutmayı planlıyorsun? Karşıdaki kodu nasıl kullanacak? Kullandığı kodu server nasıl doğrulayacak? JSON mu kullanacaksın? OTP üretmek için time-based bir algoritma mı yazacaksın?

Eğer totp ve hotp kullanacaksan (2FA'da kullanılan şu OTP uygulamaları var ya, Google Authenticator gibileri), bir totp librarysi kullanman lazım. Topt için yine SQL'de tablo oluşturman lazım. Yoksa kullanıcıya özel secrets keyini nerede tutacaksın? Bir .txt dosyasında mı?

Şu an txt dosyasında tutuyorum zaten😂.bakiye yükleme ekranında bakiye kodunu girince bakiye verilecek şu an sistem çalışıyor mantığı ise bakiye kodu kullanılınca otomatik bakiye kodunu değiştiriyor son çarem buydu benim istediğim SQL'de tabloda durması ve her kullanıcının 1 kere kullanma hakkı olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı