PHP ile galeri sayfası

Mustafa_64

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben menüyü ve içeriği veritabanından çekiyorum. Yani dinamik bir yapım var. Menüdeki link sabit. Yani menüyü veritanından çekerken tanımladığım gibi. Ben galeri sayfasını yaparken veritabanına içerikle birlikte resimleri de mi yüklemem lazım? Yardımcı olursanız sevinirim. Admin Panel var sitenin.

Resimleri mysql'e yükleyemessin sadece URL olarak kaydedebilirsin. Galeri sayfası yaparken uploads vb. bir klasör oluşturup resimleri FTP'de biriktirebilirsin. Admin panelinden görüntüleyip silebilirsin tabiki de.
Bu işleri Tayfun Erbilen'in Youtube'de ki PHP öğreniyorum serisinden dinlerseniz en azından kendi işlerinizi sıkıntısız bir şekilde yapmış olacaksınız. En azından ben ondan öğrentim PHP'yi :)

Resimlerin mysql e yüklenemediğini bende biliyorum. Bunları açıklamana gerek yok. Bence sen sorduğum soruyu anlamadın. Silme, güncelleme, Upload bunlar sıkıntı değil. Ben tüm sayfalara belki resim yüklemek istemiyorum. Sadece galeriye yüklemek istiyorum. Dikkatini çekerim menü dinamik. Bun göre cevap ver.

Veritabanında arıca bir galeri tablosu hazırlayın.
Galeri tablosuna icerik_id gibi bir alan ekleyin.
Admin panelden galeriye resim eklenirken hangi dinamik sayfaya ekleniyor ise o sayfanın id'sini icerik_id sütununa yazdırarak resimleri ekletin.
Sitede gösterilirken de galeri tablosundan sadece illgili içeriğe ait resimleri okuyun ve ekrana bastırın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı