PHP kodları düzgün çalışmıyor

Hamza Öztürk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sorun şöyle dönem ödevi olarak PHP tabanlı araç kiralama otomasyonu yapıyoruz site şeklinde. Arkadaşım siteyi belirli bir yere getirip dosyayı bana attı. (XAMPP kullanıyoruz) Otomasyon SQL isimli veritabanını bağlıyorum ve veriler geliyor herhangi bir sıkıntı yok ama site onda tamamen sorunsuz çalışırken bende ara butonu veya çalıştır butonunun işlemleri vs bazı yerleri çalışmıyor. Hocaya gidip sorunu anlattım veri tabanı yüklendiğinde tabloların ID'lerinde Auto inc kalkıyor dedi o sorunda yok ne yapacağımı bilmiyorum. Destek olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle veritabanı yüklendiğinde auto inc kalkması gibi bir şey hiç görmedim. Sanmıyorum öyle bir şey olduğunu. Olsa bile onunla bağlantısı da yok yaşadığınız sorunun.

Yazılımın bahsettiğiniz kısımlarının çalışmaması sizdeki XAMPP PHP versiyonu veya mod_rewrite gibi bazı özelliklerin aktif olmamasından kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Arkadaşınız XAMPP kurduktan sonra başka bir ayar yapmış mı? Önce bunu öğrenin. .htaccess dosyasında özelleştirme yapıldı mı?

Ara butonu normalde nasıl bir yapı ile çalışıyor? Paylaşın daha kolay çözüme gidebiliriz. İmkanın varsa direkt AppServ ile dener misin?

Merhaba, öncelikle veri tabanı yüklendiğinde Auto inc kalkması gibi bir şey hiç görmedim. Sanmıyorum öyle bir şey olduğunu. Olsa bile onunla bağlantısı da yok yaşadığınız sorunun.

Yazılımın bahsettiğiniz kısımlarının çalışmaması sizdeki XAMPP PHP versiyonu veya mod_rewrite gibi bazı özelliklerin aktif olmamasından kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Arkadaşınız XAMPP kurduktan sonra başka bir ayar yapmış mı? Önce bunu öğrenin. Htaccess dosyasında özelleştirme yapıldı mı?

Ara butonu normalde nasıl bir yapı ile çalışıyor? Paylaşın daha kolay çözüme gidebiliriz. İmkanın varsa direkt AppServ ile dener misin?

Açıkçası ben PHP'den çok anlamıyorum o yüzden yardım alıyorum dosyayı sizinle paylaşabilirim incelemek isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı