PHP poliklinik göre doktor gösterme

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar, tez ödevim olan hastane otomasyonda birkaç bir şey yapmak istiyorum ama internette ya düzgün bulamadım ya da yanlış buluyorum. Randevu alma ekranında select ile gereken görünümleri ayarladım. Şunları yapmak istiyorum. Seçilen branşa göre poliklinik, seçilen poliklinik göre doktor gözükmesini istiyorum. Saat 10:00'da alınan randevuyu başka kişi alamasın bunları internette doğru bulamadım. Tarih seçimini datepicker ile yaptım MySQL kısmında 0000-00-00 gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim? Bunları bulabileceğim doküman, site, kitap önerisi de verebilirsiniz. Amacım ödevi başkasına yaptırmak değil yanlış anlaşılma olmasın.
HTML ve PHP kodları buradan paylaşırken tarayıcı hatası verdiği için kodları direkt olarak veremiyorum.

Randevu alma kodları
Randevu kaydet kodları

Son düzenleyen: Moderatör:
Cok fazla vaktim olmadigi icin malesef kodunu debug edip belki yazamam ancak, en azindan ilk aklima gelen yapilmasi gereken noktalari belirtebilirim:

Her doktor satirina bir sutun koyup, poliklinik tablosunun primary keyine foreign key reference olarak eklemelisin. Ayni sekilde her poliklinik satirina bir sutun koyup, brans tablosunun primary keyine bir foreign key ekleyebilirsin. Boylece sorgularinda belli bir branstaki tum doktorlari cekebilirsin.

Tarih kisminda javascript ile cektigin kisimda buglar olabilir orayi guzelce bir debug etmek gerek ne oldugunu anlamak adina. Ardindan cektigin tarihi phpye gonderirken dikkat etmen gereken bir nokta da su: javascript timestampleri 1 milisaniyede bir guncellenirken, PHP tarafinda unix timestamp kullanilir. PHP tarafindaki end-pointe JS tarafindan aldigin timestampi gonderirken asagidaki gibi bir kodla cevirmen gerek:

JavaScript:
function timestampDonustur(javaScriptTimestamp) {
    return (javaScriptTimestamp / 1000).toFixed(0);
}

Randevularin birbiriyle cakisip cakismadigini da bir sql sorgusu ile kontrol edebilirsin. Onun icin de asagidaki gibi bir kod kullanabilirsin, eklemek istedigin yeni randevu kac tane mevcut randevu ile cakisiyor bunu gorebilirsin. Ayni mantikla sorguyu diledigin gibi modifiye edebilirsin, randevu classina mapleyebilirsin vs. bu sana kalmis:

SQL:
SELECT COUNT(*) FROM randevular WHERE :yeni_baslangic < varolan_bitis AND :yeni_bitis > varolan_baslangic

Son düzenleme:

Geri
Yukarı