PHP Tarih Dili Değiştirme

SanayZockt

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kullandığım WP temasında şu şekilde yazıyor.
[CODE title="Bu şekilde yazmakta:"]# Configure Here date format #
define('DOO_TIME','M. d, Y'); // More Info >>> https://www.php.net/manual/function.date.php[/CODE]

Ben setlocale kullanarak bu dili Türkçeye çevirmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
PHP:
date_default_timezone_set("Europe/Istanbul");
setlocale(LC_ALL, 'tr_TR.UTF-8', 'tr_TR', 'tr', 'turkish');

Temanın sahibine ulaştığımda bana tema PHP dosyalarından çektiğini söylediği tarihi. Ve İngilizce olarak çekiyor siteme. Türkçe olarak çekmesini istiyorum.

Farklı bir yerden çekiyor olmalı o zaman burayla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Tema public bir tema mı?

Farklı bir yerden çekiyor olmalı o zaman burayla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Tema public bir tema mı?
Hayır. Lisanslı temam. Başka bir yerden çekmiyor. Ayar yeri karşımda fakat Türkçe yapamıyorum. Başka bir bu temayı kullanan site başarmış.

Hayır. Lisanslı temam. Başka bir yerden çekmiyor. Ayar yeri karşımda fakat Türkçe yapamıyorum. Başka bir bu temayı kullanan site başarmış.

.mo veya .po uzantılı dosya olup olmadığını kontrol et. Genelde metinler bu dosyalarda oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…