PHP veri eklenince phpmailer ile mail atma

SkyGod

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sitemde bir makine başka bir şirkete gideceği zaman doldurulması gereken bir onay formu var. Ben yeni bir onay eklenince, onayı alacak kişiye mail olarak onayı kabul edeceği sayfanın linki gitsin istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim acaba PHP ile.

PHP ile aşağıdaki rehber ile SMTP mail atabilirsin. Onay nasıl bir sistem ile giriliyor o da önemli. Onay girildiğinde bu kodları çalıştırman lazım. Sistem baştan tasarlanacaksa ve daha bu noktayı soruyorsan böyle bir sistemi profesyonel birine yaptır derim.

PHP ile aşağıdaki rehber ile SMTP mail atabilirsin. Onay nasıl bir sistem ile giriliyor o da önemli. Onay girildiğinde bu kodları çalıştırman lazım. Sistem baştan tasarlanacaksa ve daha bu noktayı soruyorsan böyle bir sistemi profesyonel birine yaptır derim.

Smtp ile atabiliyorum zaten fakat e-postada onay sayfasının linkini göstermem lazım. Onay ekle sayfasına eklediğimde linke onay ID'sini ekleyemiyorum. Eklenen onayları gösteren while'a yazmayı denedim SMTP kodunu bu seferde her sayfa yenilediğinde mail atıyor.

Onay ID'sini almak için onayı veri tabanına kaydettikten sonra veri tabanında aşağıdaki sorguyu çalıştırarak onay ID'sini bulabilirsin. Tabii onay için bir GUID oluşturup onunla çekmek daha unique olacaktır.

[CODE lang="sql" title="SQL sorgusu"]SELECT ID FROM ONAY_TABLOSU ORDER BY ID DESC LIMIT 1[/CODE]

GUID için;
SQL:
SELECT ID FROM ONAY_TABLOSU WHERE GUID = 'olusturulan_guid'

Yeni konular

Geri
Yukarı