PHP'de Dosyada Belli Kısmı Değiştirme

jcTGU

Hectopat
Daha fazla  
Kullanıcıdan veri alıyorum. POST methoduyla gönderiyorum ancak istediğim şu; config.php isimli dosyamda $kullanici_adi isimli değişkene atamak istiyorum. Nasıl yaparım?

Tamam o zaman, bilgileri bir form üzerinden alıyor olman gerek. Ve bu formu post ettirdiğin zaman "$_POST" ile işleyip değişkenlere atayabilirsin. Örn "$kullanici_adi = $_POST["kullanici-adi"]" şeklinde.

Tamam o zaman, bilgileri bir form üzerinden alıyor olman gerek. Ve bu formu post ettirdiğin zaman "$_POST" ile işleyip değişkenlere atayabilirsin. Örn "$kullanici_adi = $_POST["kullanici-adi"]" şeklinde.
Galiba yine eksik açıkladım. Dediğiniz şekilde değişkene veri aktarabiliyorum.
Benim yapmak istediğim şu;
Bir script hazırlıyorum. Yapılandırma ayarları bir dosyanın içinde saklanacak. Sorun burda başlıyor, kullanıcan aldığım verileri dosyaya yazıp kaydetmek istiyorum. Tıpkı SMF vb. scriptlerdeki gibi kullanıcan alıp, dosyaya kaydetmek.

Böyle söylesen ya, :) şimdi yöntem yerine az önce test ettiğim bir sınıf tavsiye edeceğim. Composer ile indirip sınıfı GitHub linkinde verilen örneklere göre kullanabilirsin. Burada ana mantık girilen değerleri bir ".ini" dosyasına kaydetmesi. Senin yapacağın ise sınıfı kullanıp kullanıcıdan gelecek olan verileri sınıf içerisinde işletmen. Lazım olduğunda da ini dosyasını kullanabilirsin.

GitHub - pear/Config_Lite: a lightweight package for ini style configuration/settings text files.

Böyle söylesen ya, :) şimdi yöntem yerine az önce test ettiğim bir sınıf tavsiye edeceğim. Composer ile indirip sınıfı GitHub linkinde verilen örneklere göre kullanabilirsin. Burada ana mantık girilen değerleri bir ".ini" dosyasına kaydetmesi. Senin yapacağın ise sınıfı kullanıp kullanıcıdan gelecek olan verileri sınıf içerisinde işletmen. Lazım olduğunda da ini dosyasını kullanabilirsin.

GitHub - pear/Config_Lite: a lightweight package for ini style configuration/settings text files.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı