PHPMailler Kütüphanesinin SMTP Fonksiyonu İle Mail Gönderme

Barış Yeman

Kilopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi PHP'de mail() fonksiyonu güvenlik sorunları nedeniyle kaldırıldı bu ihtiyacımızı daha güvenli ve daha kullanışlı olan PHPMailler kütüphanesiyle gideriyoruz.

Bu kütüphanenin güncel versiyonunu GitHub sayfasından bulabilirsiniz. Tıkla

PHP:
<?php

$mail = new PHPMailer(true);

try

{

// Server settings

$mail->SMTPDebug = 0;

$mail->isSMTP();

$mail->Host = 'smtp.sunucuadı.com';

$mail->SMTPAuth = true;

$mail->Username = '[email protected]'; // SMTP eposta kullanıcı adı

$mail->Password = 'sifrexxx'; // SMTP eposta  şifre

$mail->SMTPSecure = 'tls'; // güvenli göndermek için ssl veya tls olması lazım yoksa bu satırı      silmeniz gerekiyor.

$mail->Port = 587; // TCP portu tls için 587 ssl için 465

$mail->CharSet = "utf-8";

$mail->SetLanguage("tr", "language"); // dil

// Recipients

$mail->setFrom('[email protected]', 'x LTD. ŞTİ.'); // alıcının göreceği isim

$mail->AddAddress("alıcı eposta", 'Alıcı'); // alıcı ismi ve epostası

$mail->AddAttachment("dosya yolu");

$mail->AddAttachment($sabika_kaydi)

// attachment sayısını artıra bilirsiniz.

// Content

$mail->isHTML(true); // html içerik varsa true yoksa false

$mail->Subject = "Başlık";

$mail->Body = 'İçerik';

$mail->AltBody = 'Alt içerik';

$mail->send();

echo '<div class="alert alert-success">Sonuç mesajı.</div>';

}

catch(Exception $e)

{

echo = '<div class="alert alert-danger">Gönderilemedi: {$mail->ErrorInfo} </div>';

}
Kütüphane dahil etmek için
require 'smtp/class.smtp.php';
require 'smtp/class.phpmailer.php';

Barış Bey merhaba, araştırma yaparken sizin bu konuya denk geldim. Hazır satın aldığım bir websitesi şablonunu düzenlemeye çalışıyorum, herhangi bir kod bilgim yok, sadece basit "text edit" şeklinde değiştirmeye çalışıyorum. Bir sorunla karşılaştığım için burdan size sormak istedim.

Elimdeki web şablonunun contact sayfasında bir mail formu var, isim, e-posta ve mesaj içeriği olan bir iletişim formu. PHP dosyasında normal mail fonksiyonu ile oluşturulduğu için mail göndermiyor, dolayısıyla bunu smtp olarak değiştirmem gerekiyor. Gmail üzerinden yapmayı düşünüyorum. Örnek birkaç çalışma indirdim, kendi Gmail hesabımı kullanarak yine kendime mail atmayı başardım fakat bu smtp fonksiyonunu kendi contact sayfamdaki yapıya entegre edemedim. Açıkçası ingilizcem olduğu için az çok kodlara bakarak ne anlam ifade ettiğini anlayabiliyorum diyebilirim fakat, PHP'nin düz mail fonksiyonunun olduğu satırda farklı kod değerleri olduğu için hangisi hangisini tetikliyor, bunları bozmadan Smtp'yi bu sayfaya nasıl uyarlayabilirim, yapamadım vallahi.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı