Çözüldü PhysX için GPU Kullanımı Zararlı mıdır?

• Konuyu başlatan Poker1223
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
P

Poker1223

Ziyaretçi
4 ay önce bir laptop aldım, 2 ekran kartı var. Biri işlemcinin oluyor herhalde, biri de normal GTX 1050 olan. Bir arkadaş PC'ye bağlanıp bazı ayarlar yaptı. O günden bugüne öyle kullandım. Şimdi takıldı aklıma sormak istedim. Nvidia Denetim Masası'ndan PhsyX ayarlarında ekran kartı seçili. Bu hem masaüstünde, hem oyunda hem programlarda falan GTX 1050'yi mi kullan demek? Sadece öyle ise yorulmaz mı? Ekran kartı yorulmasını geçtim bozulma, ısınma durumu olmaz mı veya düşük şeylerde falan işlemciyi kullanıyor da yüksek şeylerde mi devreye giriyor bu?

Soracak olursanız donma vs. var mı diye, hayır memnunum. Tek merak ettiğim çabuk bozulma durumu vs. olması, yoksa şikayetçi değilim.

mJBQdR.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bozulmasına veya başka bir soruna yol açmaz fakat otomatik ayarda kalması daha iyidir.
PhysX destekleyen oyunlarda, duruma ve yüke göre sistem kendi karar vermeli.
Bozulmasına veya başka bir soruna yol açmaz fakat otomatik ayarda kalması daha iyidir.
PhysX destekleyen oyunlarda, duruma ve yüke göre sistem kendi karar vermeli.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı