Pi network dolandırıcılık mı?

Zaki Gümüş

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bu oluşuma dolandırıcılık diyenler var. Şu siteye rastladım neden bahsediyor anlamadım. Uygulama hiçbir izin istemiyor ki sadece kişilere erişim istiyor onu da ben engelledim. Yani kaybedecek hiçbir şey yok kanısındayım, sizler ne düşünüyorsunuz?

Cihaz kimliği ve çağrı bilgileri:
telefonun durumunu ve kimliğini oku.
Depolama ve Fotoğraflar / Medya / Dosyalar:
USB belleğinizin içeriğini okuyun
USB depolama biriminizin içeriğini değiştirme veya silme
Telefon:
telefonun durumunu ve kimliğini oku.
İletişim:
kişilerinizi okuyun
Kablosuz bağlantı bilgileri:
Kablosuz bağlantıları görüntüle
Diğer:
İnternetten veri alma
başlangıçta çalıştırmak
tam ağ erişimi
cihazın uyku moduna geçmesini önle
diğer uygulamalar üzerinde çizim yapma
ağ bağlantılarını görüntüle
titreşimi kontrol et

Attığınız linkteki sitede bunlar belirtilmiş. Bunun yanında işin içinde dijital para birimi ve davet etme sistemi varsa bir şeye yaramaz.

Kaybedecegin bir şey yok sonuçta Pi'yi indirmedim ama bee network yeni cikti. Uyelik sayisi arttikca verdigi coin azaliyor. Android'den indirdim bee Network'u hiçbir izin istemiyor ve bir kere tiklamak yetiyor 24 saatte.

Kaybedecegin bir şey yok sonuçta Pi'yi indirmedim ama bee network yeni cikti. Uyelik sayisi arttikca verdigi coin azaliyor. Android'den indirdim bee Network'u hiçbir izin istemiyor ve bir kere tiklamak yetiyor 24 saatte.

Bak güzel kardeşim senin anlayacağın dilden anlatayım iyi dinle.
Bir uygulama senden izin olarak rehber, kamera, veri alma&veri iletme, başlangıçta calıştırma, tam ağ erişimi, telefon durumu ve kimlğini okuma vb. birçok bilgiyi paylaşacağını belirtiyorsa ve sen bunda bir problem görmüyorsan boş zamanlarında yine katıl yine kazma kürek altın ara.
Ancak!
Bakın burası çok önemli;
-Diğer uygulamalar üzerinden çizim yapma.
-Diğer uygulamalardan yararlanın.
Bir uygulama yukarıdaki saydığım 2 maddeyi sana sorsun veya sormasın yapıyorsa işte orada " One minute" de ve kaç.
Çünkü kaçmazsan zararın büyük.
Ee şimdi sen akıllı adamsındır telefonda ne gibi banka işin olabilir ki kredi kartın bile yoktur değil mi?
Yavrum internet dediğin pandoranın kutusu sana " Bedava Umut " verirken adamları zengin etmen niye?
Yani senin anlayacağın;
"Altın bataklıktan kazma kürekle çıkmaz, o bataklıkta boğulanlardan toplanır.”

Bir uygulama senden izin olarak rehber, kamera, veri alma&veri iletme, başlangıçta calıştırma, tam ağ erişimi, telefon durumu ve kimlğini okuma vb. birçok bilgiyi paylaşacağını belirtiyorsa ve sen bunda bir problem görmüyorsan boş zamanlarında yine katıl yine kazma kürek altın ara.
Ancak!
Bakın burası çok önemli;
Bir uygulama yukarıdaki saydığım 2 maddeyi sana sorsun veya sormasın yapıyorsa işte orada " One minute" de ve kaç.
Ee şimdi sen akıllı adamsındır telefonda ne gibi banka işin olabilir ki kredi kartın bile yoktur değil mi?
Yavrum internet dediğin pandoranın kutusu sana " Bedava Umut " verirken adamları zengin etmen niye?
Yani senin anlayacağın;
Ne anlatmak istedin bir şey anlamadım. Uygulama sıfır izin ile çalışıyor o saydığın iki maddeyi nasıl becerecek onu da anlamadım.

Uygulama iki izin ile çalışıyor dostum sen yanlış anladın.
Ancak!
Bakın burası çok önemli;
Yani senin anlayacağın;

Ancak!
Bakın burası çok önemli;
Yani senin anlayacağın;

Hayal dünyandan masallar anlatmissin ve Türkçenin ırzına geçmişsin yarım yarım anladim yazdiklarin. Biz sana diyoruz ki onemli bir İzin istemiyor uygulama. Senin telefona indirdigin herhangi bir oyun bile mikrofondan tut kameraya kadar izin aliyor senden.

4Hayal dünyandan masallar anlatmissin ve Türkçenin ırzına geçmişsin yarım yarım anladim yazdiklarin. Biz sana diyoruz ki onemli bir İzin istemiyor uygulama. Senin telefona indirdigin herhangi bir oyun bile mikrofondan tut kameraya kadar izin aliyor senden.

Kardeşim ben arkadaşa katılıyorum. Bu nasıl bir iş sen kaz bedavadan para kazan. Dijital platformu ve dijital madenciliği iyi biliyorum. Blockchain sistemini de gayet iyi biliyorum. Git bitcoin bara yatır . Ama bunlarla uğraşma bence. Piyasaya sürülür değer kazanmaya başlar o zaman alırsın yine kazanırsın. Senin önemsemediğin o izinler onların her şeye ulaşmasını sağlayabilir. Hayırlı günler.

Geri
Yukarı