Pilotların düzenli hayatı var mı?

atprk

Kilopat
Öncelikle ben pilot olmak istiyorum ve pilot olanlara sorum var. Düzenli hayatınız var mı? Yani 2 günde bir şehir/ülke değiştiriyor musunuz? Ya da aile kurmak açısından nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır yok. Pilot degilim ama arkadaslarimdan çok pilotlarla meşgul oluyoruz :)

Şirket aylık çalışma tablosu atıyor. Mayis'da iken Haziran'a plan yapamazsın. Haziran planını bilmiyorsun çünkü. Havacılık böyle. Düzenli bir hayatımız yok. Ben de mesela 10 gündür evimden uzaktayım :)

Yani o uçtuğun firmaya göre biraz değişiyor ya. Bence o kadar da zor değil. Yani tamam bir devlet memuru kadar sabah 8 akşam 5 değil ama yine de başka yerler görüp geri geliyorsun:) Ara sıra da yatıya kalıyorsun gittiğin şehirde. Aile kurabilirsin tabii hatta baya pilot olduktan sonra evlenen pilot var. Ama evleneceğin kişiye durumu anlatacaksın. Bazı zamanlar böyle gidebileceğini geç gelebileceğini. Yani senin zaman diye bir kavramın yok. Yani bazı günler sabah 10'da gidip 2'de geri dönüp başka işin olmayabilir de bazı günler ise sabaha karşı 4'te gidip gece 11'de de gelebilirsin:)

Genel olarak düzenli bir hayatın var mı dersen eğer şöyle açıklayayım, şirket bana aylık bir döküm veriyor. Burada hangi günler ne ve nereye uçacağın nerede kalacağın yazıyor. Bazı yerlerde de yedekte olduğun yazıyor. Bunlarda da uçuş denk gelebilir demektir bu. Geri kalan yerler boş günler. Hayatımın düzenini bunlara göre ayarlayıp ona göre dolu dolu sosyal hayatımı yaşıyorum tatilimi yapıyorum mesela ben.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı