PiluX Custom OS projesi hakkında ne düşüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam hepsini okudum zaten konuyu kilitlemişler ghostwho diye bir kişi yüzünden.
Sorma. O forumda herkesin başına belaydı. Technopat'da da bir alternatifi var da kullanıcı adı paylaşıp gerginlik yaratmak istemiyorum.

Varsayılan bir masaüstü ortamı olmadan sunma şansınız var mı? Böylelikle isteyen istediğini yüklese?
Şimdilik yok. Ama bu konuda da çalışmalarım olacak.

Daha duyurmadığım fakat gelmesi aylar hatta 1-2 sene bulabilecek bu projem, hazırlamakta olduğum PiluX işletim sisteminin (Ubuntu üzerinden geliştirilmiş Linux dağıtımı) aşağıdaki özelliklerini değiştirerek özelleştirebilmenizi ve dolayısıyla PiluX tabanlı (Ubuntu 18.04, Debian) yeni dağıtım bile yapabilmenizi sağlıyor.
  1. İşletim sisteminin logosunu ve adını değiştirebilmek
  2. İşletim sisteminin başlangıçta çalıştıracağı scriptleri yönetmek
  3. Paket (yazılım) ekleyip çıkarmak
  4. Duvar kağıtlarını düzenlemek
Bu projeyi yapıp yapmayacağımı tam bilmiyorum. PiluX tarafımca yapılmış bir işletim sistemi ve şu anda bana ait olmayan farklı bir işletim sistemi projesi bile daha var. Kendileri duyuracaklar.

Dikkat!:
Sadece GNOME ve Xorg kullandıracaktır.
Bug!: OpenSSH server bu projede anahtar çakışmalarına neden oluyor. Proje hayata geçtiğinde çözüm hazırlanacaktır.

Ara sıra bununla ilgili script'ler yazıyorum. Bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? :)

Eki Görüntüle 559743

PiluX nedir? Nereden indirilir?
Bu konuyu inceleyin: PiluX - Şık ve Sade İşletim Sistemi! - Technopat Sosyal

Kendi işletim sistemin var iken neden halen Windows üzerinde çalışıyorsun?
Henüz stabil sürümü hazır değil. Sorunsuz sürüm hazırladığımdan emin olmadan kullanamam.
Sistemdeki her şey güzel de çoğu uygulama Linux için yazılmamış ;(

Sanırım uygulamaların çoğu hem Linux için hem de Windows ve MacOS için de yapılmış. Sadece Linux için yapılsaydı daha stabil olurdu Linux'da.
Bunun pek mümkün olduğunu sanmıyorum. Windows'un girmediği ev kalmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı