Ping bilgisayarda yüksek telefonda düşük

nuri28can

Decapat
Telefonda herhangi bir oyun oynarken veya hız testi yaptığımda pingim gayet düşük ve indirme hızım da yüksek. Fakat PC'de oyun oynarken pingim çok dengesiz (örneğin 30-40 alırken aniden 120-130'a çıkabiliyor) ve indirme hızım da telefonda olduğundan düşük. Birkaç gün önce böyle bir sorunum yoktu sorun başladığında da belki geçer ümidiyle yapmadığım tüm güncellemeleri yaptım fakat bunun da bir yardımı olmadı. Çoğu yolu denedim fakat halledemedim. Bu arada bazen bağlanmaya çalıştığım Wi-Fi'lara bağlanmıyor. "Bu ağa bağlanamıyor" hatası veriyor ve birkaç dakika sonra bağlanmama izin veriyor. Sağ alttaki Wi-Fi simgesine tıkladığımda da Wi-Fi duruyor sanki bağlantıyı kesmişim gibi ve bazen de bu simgeye tıkladığımda Wi-Fi'dan atıyor ve birkaç dakika boyunca hiçbir Wi-Fi sinyalini görmüyor. Ondan sonra kendiliğinden düzeliyor. Yardım edebilen olursa çok sevinirim teşekkürler.

Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin ve internet kullanımı yapan uygulamalar varsa kapatın. Tam tarama işlemi gerçekleştirin. Aygıt yöneticisinden ağ sürücüsünü kontrol edin güncelleme yapın. Wi-Fi görmüyorsa Windows uçak modunu kontrol etmeyi unutma.

Wİ-Fİ adaptörü kullanıyorsan ondan kaynaklı olabilir.
Hayır, kullanmıyorum.
Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin ve internet kullanımı yapan uygulamalar varsa kapatın. Tam tarama işlemi gerçekleştirin. Aygıt yöneticisinden ağ sürücüsünü kontrol edin güncelleme yapın. Wi-Fi görmüyorsa Windows uçak modunu kontrol etmeyi unutma.
Sürücüleri güncelledim, arka planda çalışan ve ağ kullanan herhangi bir uygulama yok, wifiye bağlanıp ping yükseltecek çok cihaz yok, uçak modu da kapalı. Neredeyse her şeyi denedim ama hala çözemedim.

Geri
Yukarı