Ping sorunu yaşatmayan internet sağlayıcı önerisi

Ping problemi yapmayan internet sağlayıcısı?

• Turknet

• Netspeed

• Millenicom

• Turkcell superonline

• TTNet

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ping sorunu yaşamayan internet sağlayıcıları nelerdir? Netspeed almayı düşünüyordum hatta 2-3 konu açtım bilenler bilir. Daha detaylı bilgi almak için biraz daha araştırdım. Herkes Millenicom, TurkNet, Netspeed gibi internet sağlayıcılarının ping sıkıntısı yaptığını söylüyor. Ben de genelde interneti oyun oynama odaklı kullanacağım için ping sıkıntı yapmasın istiyorum. Turkcell Superonline gibi internet`lerde pahalı diye çok yakın değilim. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

*Not: İstanbul`da oturuyorum.
Kullandğınız internet sağlayacınızın santraline ne kadar yakın iseniz o kadar az pinginiz olur. Yurtdışı serverli oyunlarda ping olması gayet normal, eğer oyunlar için söylersek.
Selamlar. Bazı konularda yanlışlarınız var. İzniniz olursa düzeltmek isterim. Öncelikle Millenicom her ne kadar SOL altyapısını kullansa da üzerine +5 ms ekliyor.

TurkNet'e gelirsek, YAPA omugası yeterince güçlü değil. Yurtdışı taşıyıcısı da Seabone. Her zaman stabil sonuçlar vermeyebilir.

TT Fiber ve SOL Fiber kıyaslaması yapmışsınız. Burada da SOL Fiber için daha iyi demek istemişsiniz. Bu konuda da yanılıyorsunuz. TT'un kullandığı, hizmet aldığı yurtdışı taşıyıcıları Tier1. Yani en kalitelileri, en pahalıları. Hatta aşağıya kendi hattımdan örnekler de ekledim. Karşılaştırmak için de isterseniz Turkcell LG veya Turkcell Metro Ethernet sonuçlarını araştırabilirsiniz. Turkcell LG, zaten en düşük sonuçları gösterir. Böylece TT'un yanına yaklaşamadığını görmüş olursunuz. İyi sosyaller.

Twitch (Frankfurt)

t.png

Google (Sofia)

g.png

Vie.valve genel:

vie-valve.png

CS:GO sunucusu için spesifik traceroute (Vienna):

valve-csgo.png
Aynı ping değerleri Telekom metro internet içinde geçerli. Aynı değerleri veriyor.

Son düzenleme:
Aynı ping değerleri Telekom metro internet içinde geçerli. Aynı değerleri veriyor.
Selamlar. Üstte paylaştığım vie.valve.net, twitch.tv, google gibi yurtdışı sonuçlarından 1-2 tanesini Metro Ethernet üzerinden paylaşabilir misiniz? Kullanmıyorsanız da, aynı değerler dediklerinizden ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz? Metro Ethernet hakkında bilgim var. Bakalım yanılıyor muyum, merak ettim.

Bu arada LoL TR - 1ms
LoL.png

Cs go max 60 min 42
Lol oynamıyorum , ama faceit Türkiye sunucusunda cs oynadığımda 5 ping ile oynadım
Pubg ise genelde 55-65 arası
CS:GO'da bahsettiğiniz değerler net_graph'da mı görünüyor yoksa, skor tablosunda mı? Net_graph açıkken, ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz? TurkNet'ten Valve sunucularına min. 42ms çok iyi değer. Ondan dolayı soruyorum.

Doğrusu net_graph'da görünen değerlerdir. Trace route sonuçlarıyla aynıdır.

csgo.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı