Ping Sorunu

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Normalde en yüksek gördüğüm ping değerim 53 ms iken şu an en yüksek 70 ping görüyorum. CS:GO'da ise 20-30 alırken şu an 50-60'dan aşağı düşmüyor. Türk Telekom hattımı uzaktan yeniden başlattı yine aynı sorun devam ediyor. Şu an 50-60'dan aşağısını görmüyorum. Normalde 20-40 arası olan pingim arttı. Oyundaki takılmaları o kadar rahat hissediyorum ki kanser olacağım yakında. Birkaç gün önceki tracert değerimi atıyorum. CS:GO sunucularına bu arada kimse bana gelipte 50-60 iyi demesin. 20-40 la oynarken niye 50-60 la oynayım? Veya gelipte haline şükret diyen hiç gelmesin.

2020.07.23-01.26.png

Hattımı yeniden başlattıktan sonraki sonuç.

2020.07.24-20.07.png

Sanırım genel bir problem var, benim de ping değelerim uçtu.

Ben bir bakayım dedim. Ne nerede geçiyor diye. CS:GO'da normalde 35 ping giden yerde gayrettepeden gidiyor. Şu an acıbademden dolaşıyor.

CS:GO için modem arayüzünden port yönlendirme yapabilirsiniz.

Ya bu tek CS:GO'da yok ki. Köyde bile böyle ping değerleri. PUBG'de 30-40 alırken şu an 60'dan aşağı düşmüyor. Köyde anneannemde bile oynarken 35 ms alıyordum. Şu an onda bile aynı pingim. Köydeki altyapı VDSL2 bu arada bendekide VDSL2 altyapı. Fiberi olan kuzenimde bile yükseldi.
Sanırım genel bir problem var, benim de ping değelerim uçtu.

Senin normalde kaçtı şu an kaç seninde?

DownDetector sitesinde bir sorun gözükmüyor. Bende de sıkıntı yok.

Çünkü sunucular Türkiye'de değil. Avrupa'da çok fazla hata var gözüküyor. Tek CS:GO'da falanda değil bu ping değerleri. PUBG'de 30-40 ms alırken şu an 60-70'den aşağı alamıyorum. Sprayi pingten düzgün yapamıyorum. Şimdi gidip Fortnite bakacağım onda da 20-30 alıyordum. Onda da yükseldiyse ISS kaynaklı problem var.
DownDetector sitesinde bir sorun gözükmüyor. Bende de sıkıntı yok.

Şu an Superonline fiber kullanan arkadaşımın değerlerini öğrenmeye çalışıyoz. Onda da ping var mı diye bakıyoz.

Son düzenleme:
Ben bir bakayım dedim. Ne nerede geçiyor diye. CS:GO'da normalde 35 ping giden yerde gayrettepeden gidiyor. Şu an acıbademden dolaşıyor.

Ya bu tek CS:GO'da yok ki. Köyde bile böyle ping değerleri. PUBG'de 30-40 alırken şu an 60'dan aşağı düşmüyor. Köyde anneannemde bile oynarken 35 ms alıyordum. Şu an onda bile aynı pingim. Köydeki altyapı VDSL2 bu arada bendekide VDSL2 altyapı. Fiberi olan kuzenimde bile yükseldi.

Senin normalde kaçtı şu an kaç seninde?

Normalde 40-50 arasıydı. Bu ara, ara ara 60-70, bazen de 300-600'lere fırlıyordu. Şu anlık ping değerleri iyi. Sanırım bağlanılan sunucu ile alaklı. Her maçta olmuyor bu ping sorunu. İnternete hız testi yaptım, gecikme 7ms çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı