Pinge etkide Upload vs. Download

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
Selam, şu an Turkcell Superonline 25Mbps internet kullanıyorum. 3Mbps upload hızı alıyorum. Şimdi önümde 3 adet seçenek var, Turkcell Superonline 100Mbps download 3Mbps upload paket 129₺, Turkcell Superonline 18:00-06:00 100Mbps download 10Mbps upload 129₺, ya da Vodafone Fibermax 100Mbps download, uploadı yazmadığı paket 104₺.

Sizce hangisini seçmeliyim, hedefim en az ping, interneti genelde akşamları ve geceleri kullanıyorum. Akşamları Twitch'ten yayın açacağım.

Ek olarak ping değerin upload mı download mı belirliyor?

Ping değerini Upload'da Download'da belirlemiyor.

Ping değerini belirleyen etkenler altyapın ve sağlayıcın. Ping düşüreceğim diye boşa paket yükseltme.

Bildiğim kadarıyla ping ile upload ve dowload değerlerinin bir bağı yok.
Yayın açacaksanız upload'a önem verebilirsiniz.

1 Mbps upload ile 8 Mbps uploadda aldığın ping aynı olmuyor. 1 Mbps upload ile 17 ms alırken 8 Mbps upload ile 12-13 ms alıyorum. Downloaddın o kadar etki ettiğini görmedim.

1 Mbps upload ile 8 Mbps uploadda aldığın ping aynı olmuyor. 1 Mbps upload ile 17 ms alırken 8 Mbps upload ile 12-13 ms alıyorum. Downloaddın o kadar etki ettiğini görmedim.
Lakin oyunun kullandığı miktar çok çok düşük. Bunun o kadar etki edeceğini sanmam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…