Pinleri bükülen anakartta işlemci çalışır mı?

Osmangazi

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
MSI PRO H610M-E DDR4
Arkadaşlar selam. 2. el aldığım MSI Pro H610M-E anakartıma i3 12100F işlemcisini takacakken ıslemci elimden düştü ve pinler bu hale geldi. Sizce ıslemciyi taksam çalışır mı, bir sorun olur mu? Eğer olurda çalişirsa ıleride karşıma bir hata olarak çıkar mı?

IMG-20240315-WA0013.jpeg

Dosya Ekleri

• 20240315_174039.jpg
    20240315_174039.jpg
    136,3 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
garantiye göndereceğine kendin yap diyorsun anladım hocam teşekkür ederim
Hocam eğer cesaretin ve güvenin varsa yap. Ben önceki anakartı hiç ellemeden yatağın altına koydum, kendime yenisini aldım. Ha olur da bir gün cesaret edersem yamuk olan 3 ya da 4 pini düzeltirim. Ama işi uzmanına bırakmak çok daha mantıklı. Düzelteyim derken iyice bozmak durumu daha kötü yapar. Kendine güvenmiyorsan tanıdık bir bilgisayarcı ya da bu işlerden anlayan birisine göstermen daha iyi olur. Üstte de dediğim gibi; yamuk pin sayısı azsa bilgisayar muhtemelen çalışacaktır (önemli pinler hariç, pin haritası bulabilirseniz oradan kontrol edin).

Hocam eğer cesaretin ve güvenin varsa yap. Ben önceki anakartı hiç ellemeden yatağın altına koydum, kendime yenisini aldım. Ha olur da bir gün cesaret edersem yamuk olan 3 ya da 4 pini düzeltirim. Ama işi uzmanına bırakmak çok daha mantıklı. Düzelteyim derken iyice bozmak durumu daha kötü yapar. Kendine güvenmiyorsan tanıdık bir bilgisayarcı ya da bu işlerden anlayan birisine göstermen daha iyi olur. Üstte de dediğim gibi; yamuk pin sayısı azsa bilgisayar muhtemelen çalışacaktır (önemli pinler hariç, pin haritası bulabilirseniz oradan kontrol edin).
Bu şekilde Biraz Düzelttim Hocam Yeterlimidir Sizce

Dosya Ekleri

• 20240316_005644.jpg
    20240316_005644.jpg
    238,5 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı