Pişmanlık Duygusundan Nasıl Kurtulunur?

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Evet yine sadece buraya yazabileceğim bir konu. Arkadaşlar öncelikle konuya girmeden önce siz, siz olun babanızı dinleyin. Babamı bugün düğün salonuna bıraktım. Babam bitince, beni arayacaktı. Ben de tesadüfen gittiğim cafede biz kız arkadaşım denk geldi (yeni tanıştık sayılır) neyse biraz oturduk sohbet falan, kız beni eve bırakır mısın dedi, ben de durur muyum, tamam biraz sonra kalkalım dedim. Babam aradı o ara gel beni al diye. Ben de kızı bekledim eve bırakmak için, neyse kızı bıraktım. Babama döndüm açmıyor, düğüne gittim çıkmış, en az 100 kere aradım yok. Eve geldim beni bir vicdan azabı sardı, tekrar gittim salona oradakilere sordum falan, annem aradı baban geldi diye, bir rahatladım. Babam bana sinirlenmiş yürüyerek gelmiş. Olaydan sonra çok pişmanlık hissediyorum. Ne yapsam da bu pişmanlıktan kurtulsam içimden sürekli ya babama bir şey olsaydı, diye geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yine sadece buraya yazabileceğim bir konu. Arkadaşlar öncelikle konuya girmeden önce siz, siz olun babanızı dinleyin. Babamı bugün düğün salonuna bıraktım. Babam bitince, beni arayacaktı. Ben de tesadüfen gittiğim cafede biz kız arkadaşım denk geldi (yeni tanıştık sayılır) neyse biraz oturduk sohbet falan, kız beni eve bırakır mısın dedi, ben de durur muyum, tamam biraz sonra kalkalım dedim. Babam aradı o ara gel beni al diye. Ben de kızı bekledim eve bırakmak için, neyse kızı bıraktım. Babama döndüm açmıyor, düğüne gittim çıkmış, en az 100 kere aradım yok. Eve geldim beni bir vicdan azabı sardı, tekrar gittim salona oradakilere sordum falan, annem aradı baban geldi diye, bir rahatladım. Babam bana sinirlenmiş yürüyerek gelmiş. Olaydan sonra çok pişmanlık hissediyorum. Ne yapsam da bu pişmanlıktan kurtulsam içimden sürekli ya babama bir şey olsaydı, diye geçiyor.
Bence bu duygu o kadar kötü bir duygu değil çünkü bir dahaki sefere o eylemi gerçekleştirirken 1 değil 2 değil en az 3 kere düşünürsünüz ama çok ta üstüne durmayın paronayak olursunuz :) Kurtulmak için "şunu bunu yapın" diyemem zira herkesin düşünce yapısı çok farklı ama ben olsam muhtemelen babamdan çok özür diler belki bir yolu varsa telafi ettirmeye çalışırdım.

Babanla paylaş bu durumu yoksa rahat 1-2 hafta kafanı kurcalar bu konu. O an kızı bırakacağın zaman babana haber verebilirdin baba 20 dakika bekle bir arkadaşımı bırakacağım diye.

Şimdi çoğu kişi özür dile vs. demiş ve olması gerekende bu normalde ama şu da bir gerçek ki, anneden babadan özür dilemek o kadar kolay değildir; Hele erkek çocuğun babadan özür dilemesi hiç kolay değildir :) Baba oğul arasında hep bi olmamışlık, hep bi yarım kalmışlık vardır. İki taraf da duygularını ifade etmekten çekinir anlamsızca. Buna genel olarak kuşak çatışması deyip kolaycılığa da kaçılır ama konu o kadar basit de değildir aslında... Ben neyi kastettiğimi yazmayacağım şu an mesela ama durumdan muzdarip tüm üyeler anlayacak :) Emin olun babanız da sizi anlıyor ama tıpkı sizin gibi açıkça konuşamıyor. Sizin onu anladığınız ve bildiğiniz kadar, o da sizin farkınızda...

O yüzden, çok fazla kendinizi kasmadan ve bundan sonra daha dikkatli kararlar vererek, zamana bırakın. Bu arada da en yakın arkadaşınıza (Belki kardeşinize) durumu anlatarak paylaşın. Buraya yazmış olmanız bile içinizde tutmanıza kıyasla sizi rahatlatacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı