Pixel Art nasıl öğrenilir?

Arslonga

Hectopat
Her gün 1 saatimi ayırarak pixel art öğrenmek istiyorum. Program olarak Aseprite kullanıyorum. Pixel Art öğrenebileceğim bir Türkçe kaynak var mı? Eğer yoksa nereden öğrenebilirim?
Pixel Art öğrenmek istememin sebebi ileride oyun yapmak istemem.

Her gün 1 saatimi ayırarak pixel art öğrenmek istiyorum. Program olarak Aseprite kullanıyorum. Pixel Art öğrenebileceğim bir Türkçe kaynak var mı? Eğer yoksa nereden öğrenebilirim?
Bende öğrenmek istiyorum. Konuyu takipteyim. :D

Pixel art photoshop veya after effect gibi program öğrenmeyi gerektirmez hayal gücü gerektirir.
Hocam daha önce pixel art karakter tasarlamayı denedim fakat diğer karakterlere bakamadan çizemiyorum, özellikle bacakları çizdikten sonra gövdeye geçiş yapmaya çalışırken o kısım çok benzer oluyor. Bu normal bir şey mi?

Hocam daha önce pixel art karakter tasarlamayı denedim fakat diğer karakterlere bakamadan çizemiyorum, özellikle bacakları çizdikten sonra gövdeye geçiş yapmaya çalışırken o kısım çok benzer oluyor. Bu normal bir şey mi?

Doğal resim çizmek gibi düşün ilk başlarda insan hiç çizmeyen bir adam tek çiziminde iyi bir insan çizemez denemesi yanılma yapması başka şeyler üzerinden alıntı yapması en sonunda kendi figürünü oluşturması gerekir.

Hocam ilk önce çizeceğiniz karakteri basit şekilde çizin. Sonra yavaşça detaylandıra detaylandıra gidin. Animasyonlar da böyle yapılıyor. ÖRN:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Bir diğer yolda 3D modelden pixel arta geçirme o da Dead Cells oyununun taktiği. Ona ÖRN:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Bu pixel art çok teknik gerektirmeyeceğinden, adam akıllı çizerek öğrenirsiniz. Ne de olsa piksel piksel çiziyorsunuz. Korkmadan çizin devamlı gelişimi göreceksiniz. Sanatta en güzel başlangıç tekniklerinden birisi kopya çekmektir ve gerçek hayattaki kaynakları kağıda dökmektir. Böyle böyle devam ederek halledersiniz.

Bende öğrenmek istiyorum. Konuyu takipteyim. :D
Öncelikle başka çizimlere bakarak onları çizmeyi deneyin ama bu deneyin dediğim 5-10 tane değil, bir ay boyunca hergün birkaç tane deneyin küçük küçük. Ardından normal karakterleri pixel art'a dönüştürerek çizin bunu 2 ay falan böyle ilerleyin ardından yavaş yavaş büyük çizimlere geçin yani normalde çizimleri 64x64, 128x128 yapacaksınız ama ilerledikçe 256x256 falan arttırın işte sonrası zaten gelir.

Kısacası yavaş yavaş zor şeyler yapın kendiniz gelişirsiniz olay bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı