Piyanoya nasıl başlanır?

Nvdia HD6850

Decapat
Daha fazla  
15 yaşındayım, piyanoya başlamak istiyorum. Virtual piano üzerinden kendimce bir şeyler çalmaya çalışıyorum fakat klavyeden çalmak zor. Bana başlamak için piyano lazım fakat bütçem oldukça düşük. Net bir bütçe veremem fakat en ucuz olanlardan işimi görecek ne alabilirim? Bir de piyanolar bilgisayara mı bağlanıyor da çalınıyor, kendi sesi ayarı mı var, sadece klavye mi oluyor? Bu konuları bilmiyorum, anlatır mısınız?

Hocam kursa gidebilirsiniz fakat eve gelip alıştırma yapmayınca öğrenmeniz biraz zor olabilir. Biraz pahalı bir iş piyanonuz yoksa.

15 yaşındayım, piyanoya başlamak istiyorum. Virtual piano üzerinden kendimce bir şeyler çalmaya çalışıyorum fakat klavyeden çalmak zor. Bana başlamak için piyano lazım fakat bütçem oldukça düşük. Net bir bütçe veremem fakat en ucuz olanlardan işimi görecek ne alabilirim? Bir de piyanolar bilgisayara mı bağlanıyor da çalınıyor, kendi sesi ayarı mı var, sadece klavye mi oluyor? Bu konuları bilmiyorum, anlatır mısınız?
Ben bu ay MIDI klavye alacağım. FL Studio'da kullanarak müzik teorisini öğrenmeye çalışacağım. Sana da öneririm. Eğer hiç bütçe yoksa oyuncak piyanolardan bile alabilirsin. Pilli olanlardan. En önemli şey doğru ses çıkartması. Gerisi mühim değil.

Ben bu ay MIDI klavye alacağım. FL Studio'da kullanarak müzik teorisini öğrenmeye çalışacağım. Sana da öneririm. Eğer hiç bütçe yoksa oyuncak piyanolardan bile alabilirsin. Pilli olanlardan. En önemli şey doğru ses çıkartması. Gerisi mühim değil.
Dostum biraz süre geçmiş ama müzik teorisi öğrendin mi?

Dostum biraz süre geçmiş ama müzik teorisi öğrendin mi?
Maalesef hâlâ öğrenmedim. Hatta daha MIDI klavye bile alamadım, fiyatları epey uçtu. Ama hâlâ aklımda ve hâlâ almak istiyorum. Onun dışında düğün müziklerine sardım, melodik tınıları dinlemeyi ve çalmayı çok sevdiğim için. Özellikle Rumeli şarkılarını Re Minör gamda çalabiliyorum. Artık kulağım dinleye dinleye ve çala çala bayağı alıştı. Sormak istediğin soru varsa sorabilirsin.

Düzenleme: Şarkıları normal klavyeden çalıyorum elim de bayağı alıştı ama oktav inerken ve çıkarken sıkıntı olduğu için klavye yeterli olmuyor. MIDI şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı