Plantronics GameCom 780 vs Ozone Onda Pro

Hangi kulaklığı almalıyım

• Ozone Onda Pro - 210TL

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4

NightLock

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıktaki gibi şu iki kulaklık arasında kaldım;
Ozone Onda Pro
Plantronics GameCom 780

Ses kartı ve kalitesi önemli.
Asıl sorum şu ki Ozone Onda Pro da surround yazıyor ama bu 5.1 mi acaba ? Ordaki abi 5.1 demişti de.Platronics sanal 7.1 olması lazım da işte fark ne kadar olur bilemiyorum.
Bu arada Ozone Türkiye ye yeni yeni girdiği için Türkçe bilgi pek yok fakat yabancı sitelerden öğrendiğim kadarıyla sağlam,kaliteli.
Ama bana asıl lazım olan bu ikisinin karşılaştırması.
Tek bildiğim Platronics deri kullanmadığı için ses yalıtımı daha kötü.

Şu an fiyatı aynı yerde 235TL yani çok fark yok ama bu işin sonu yok böyle :D bu sefer de 235i vermişken 250lik şunu al diyen olabilir :D
Hani 15-25tl lik bi farka göre çok kalite farkı var derseniz hem ses hem sağlamlık konusunda belki düşünebilirim.
Tabi başka görüşleri de bekliyorum

Bugün Plantronics gamecom 780 satın aldım. Ondan önce de Logitech G430, Ozone Onda Pro ve Ozone Rage(ses kartlı) uzun bi süre denedim GameEkstrada. Kesinlikle bu en iyisi. Ses kalitesi zaten hepsinden iyi.Ses yüksekliği de çok daha fazla özellikle G430dan.
Logitech G430 un sesi çok azdı gerçekten çok azdı.
Ozone Rage güzeldi fakat bütçemi aşıyordu.
Ozone Onda Pro gayet güzeldi ama plantronics Türkiyede daha bi oturmuş marka olduğu için tercih ettim.
Bu arada kulaklığın bir kötü yanı bence şu fakat benim için çok da önemli değil bu;
Deri kullanılmadığından dolayı ses yalıtımı kötü denebilir.Tabi kulaklıktan ses geliyorsa dışarıdaki sesleri duymanızı engelliyor bu fakat dışarıya ses gitmesini engelleyen bir şey yok.

Deneyerek almanıza sevindim. En iyisini siz yaptınız. Resimleri ve incelemesini bekliyoruz :)
Çok teşekkürler, inceleme yapabileceğimi zannetmiyorum fakat dediğim gibi ses yalıtımı iyi değil, programı logitech ile karşılaştırıldığında zayıf kalıyor ama yeterli.Kablosu da keşke örgü kablo olsaydı fakat Ozone ve Creative in kablosundan daha kalın ve daha kaliteli olduğu kesin.
Bence 250TL ye kadar olan kulaklıklar arasında en iyi tercih bu. Tabi ses yalıtımına çok önem verenler ve ya çok ihtiyaç duyanlar için önermem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı