Plati.ru'dan alınan Origin hesabının bilgilerini değiştirmek

Hocam ülkenin genel olarak maddi sorunu var, sen diyorsun oyuna 200 TL ver, oldu. Burada maddi sıkıntısı olup hayatında eğlence isteyen insanlar var. Ülkede geçim sıkıntısı var, zengin bir ülke değiliz zaten.

Hiçbir gerekçe suçu ve suç paylaşımını hafifletmez ya da ortadan kaldırmaz. Bende mesela x marka bir lüks araba istiyorum fakat param yok o zaman gidip çalıntı bir aracı daha ucuza alayım aynı kapı, oyun diye emin ol hiçbir farkı yok.

O zaman oyun şirketleri de ücreti hafifletsin, sürekli para kazanıyorlar etiketleri $60 dan okutuyorlar, bu 230 TL ya denk geliyor. Ne yapsın bu insanlar?

Satıcılar alınan hesapları geri veriyorlar merak etmeyin , bir iki denemede kullanılmamış harika bir hesap elde edebilirsiniz , karlı bir iş 10 TL civarında GTA 5 harika-.. :neo:

Arkadaşlar bende fifa 18 almıştım.Gizli sorusuyla birlikte mail adresinide değiştirdim.4 gün sonra oynamak için origin hesabına giriş yapmayı denedim fakat açılmadı.Şifre kurtarma işleminde mailde gelmedi.

Az önce satıcıya mesaj attım yeni kullanıcı adı şifre verdi.Oyun şu an tekrar kuruluyor.Kafamda soru işaretleri başladı kurulurken çalıntı olabilir mi diye düşündüm buraya denk geldim.

Çalıntı olacağını düşünüyorum artık hesabın.Bana göre hırsızdan mal almakda hırsızlıktır o yüzden hesaptan çıkış yapıcam.İlerde fiyatı düştüğünde alırım belki.

Yalnız benim anlamadığım bir nokta var.Güvenlik sorusunu şifremi ve mail adresimi değiştirdiğim halde hesap nasıl olduıda gitti anlayamadım.EA games mail adresi ve şifreyi değişitirmek için güvenlik sorusu soruyor sadece.

Ne demek maddi açıdan sıkıntılarım var bu ekmek mi su mu ? O hesaplar çalıntı kredi kartları ile satın alınıyor. Bildiğin hırsızlık malını satın alıyorsun. Senin kredi kartın çalınsa çalan hırsızlar limiti dolana kadar alışveriş yapsa helal mi edersin.

Son 2-3 senedir sektör haline gelen Deep web de satılan çalıntı kredi kart bilgileri ile alınan oyunları satın alıp sonra 30 TL ye oyun alıyorum diyemezsiniz. 300 TL vermek mantıksız diyorsunuz. Bildiğiniz suç bu ve siz bu suçu bir de böyle bir forum da övüyorsunuz şaşırtıcı. Korsanı bile anlarım ancak başkalarının çalınmış kredi kartları ile oyun almak. Vicdanınıza sinmesi çok garip.
@DefaultGamer, tebrik ediyorum seni, keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse bu konuda. Korsan bile bir yere kadar anlaşılabilir ancak çalıntı malların satışının desteklenmesi mide bulandırıcı gerçekten.

Arkadaşlar bende fifa 18 almıştım.Gizli sorusuyla birlikte mail adresinide değiştirdim.4 gün sonra oynamak için origin hesabına giriş yapmayı denedim fakat açılmadı.Şifre kurtarma işleminde mailde gelmedi.

Az önce satıcıya mesaj attım yeni kullanıcı adı şifre verdi.Oyun şu an tekrar kuruluyor.Kafamda soru işaretleri başladı kurulurken çalıntı olabilir mi diye düşündüm buraya denk geldim.

Çalıntı olacağını düşünüyorum artık hesabın.Bana göre hırsızdan mal almakda hırsızlıktır o yüzden hesaptan çıkış yapıcam.İlerde fiyatı düştüğünde alırım belki.

Yalnız benim anlamadığım bir nokta var.Güvenlik sorusunu şifremi ve mail adresimi değiştirdiğim halde hesap nasıl olduıda gitti anlayamadım.EA games mail adresi ve şifreyi değişitirmek için güvenlik sorusu soruyor sadece.
@bluecity, şöyle oluyor, bu oyunların satın alındığı e-posta adresleri, oyunların anahtarları ile eşleştiriliyor satın alma işlemi yapılırken. Örneğin senin origin hesabın var, oyunların var, bir gün bir baktın hesabın çalınmış ve plati.ru'dan bir başkasına satılmış, e-posta adresi, ve senin bahsettiğin tüm güvenlik önlemleri değiştirilmiş. Sen ne yapıyorsun, origin desteğe başvuruyorsun, hesabının çalındığını belirtiyorsun, onlar senden oyunları satın alırken sana gönderilen e-postaları kanıt olarak göstermeni istiyorlar, gösteriyorsun, daha sonra origin çalındığını doğrulayıp hesabı çalan e-posta adresini bloke ediyorlar ve giriş parametrelerini sıfırlayıp senin erişimine açıyorlar tekrar.
Dolayısı ile tekrar altını çizmekte fayda var, internetten oyun alırken sadece oyun anahtarı satan kişilerden alış veriş yapın, hesap satıyorsa biri, bilin ki o bir başkasının belki aylarca biriktirdiği para ile aldığı oyunların olduğu çalıntı hesaptır. Lütfen hırsızlığa destek vermeyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı