PLATOON PL-2596 oyunlarda çalışmama sorunu

Kajin

Hectopat
Daha fazla  
Bu gördüğünüz gamepadi bilgisayar görüyor, algılıyor fakat oyunlarda çalışmıyor. X360ce, InputManager programlarını denedim hala aynı. Driverlar yüklü. Sorunun çözümünü bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• kolaları.jpg
    kolaları.jpg
    184,4 KB · Görüntüleme: 1.128
Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğim linkten joystickkontrol.rar dosyasını indir ve exe dosyayı geçici oluşturduğun bir klasörün içine çıkart. Kullandığınız gamepad'i bilgisayara takman gerekiyor bu sırada. Geçici oluşturduğun klasörün içindeki exe dosyasını çalıştır ve çıkan bildirimlere ''evet'' diyerek geç. Daha sonra karşına sırasıyla bu sekmeler çıkacaktır. Belirttiğim yerleri işaretle.
first.png

Bu süreçleri geçtikten sonra karşına şu ekran çıkacaktır. İşleme devam etmeden önce sol üst kısımın yeşil renkli olduğundan emin ol. Bu ışık uygulamanın gamepad'i tanıyıp tanımadığı hakkında bilgi veriyor. Bir sıkıntı yok ise örnek olarak işaretlediğim boş olan Trigger kutucuğuna tıkla ve ''Record düğmesine bas ve atamak istediğin tuşların hepsini boş kutucuklara kaydet. Tuşları ataman bittikten sonra sağ en alttaki 'Save' tuşuna bas ve uygulamadan çık.
Ekran Alıntısı.PNG

Uygulamadan çıktığında geçici olarak oluşturduğun klasörde yeni dosyalar oluşacak. Bütün bu dosyaları kullanmak istediğin oyunun .exe uzantısının bulunduğu yere at ve oyunu çalıştır. Artık gamepad'i xbox olarak tanıyacaktır.
Ekran2 Alıntısı.PNG

İndirme Linki :
İndir emulator rar
Açıkçası biraz uğraştırdı. Karmaşık anlattıysam kusura bakma, ben de ingilizce anlatan bir kaynaktan öğrendim istersen videonun linkini de koyayım sıkışırsan bakarsın. (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Bende de bu konsol var ama Driver CD'si ile ilgilenmemiştim(eskiden olan teknoloji cahilliğim yüzünden) ve bu yüzden PES 2018 ve PES 2019'da konsol çalışmıyor ama PES 2016'da çalışıyor.Yine aynı aşamaları uygularsam sorun çözülür mü ?

Aynı kol, aynı marka. Allah aşkına yardım edin, delireceğim. 1 saat önce çalışan kol şimdi PC tarafından hiç görülmüyor, PC görmüyor kolu. Her şeyi denedim bir el atın ya.

Xoutput programını kullanmanı tavsiye ediyorum aynı kol bende de var hiçbir işe yaramadı "X360". xoutput da aslında ilk başta yaramadı gidip son sürümünü bulup indirince işe yaradı şu an her oyunda xoutput ile sıkıntısız çalışıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı