PlayStation 2 HDD'den nasıl oyun oynanır?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar PlayStation 2 konsolumda çip yok. Fakat önceden kullandığım bir PlayStation 2 için yapılan 16 MB Memory kartta FMCB yüklü zaten o zaman bana bunu yapan servis Memory kart taki oyun kısımına gireceğimiz yazıya benim ismimi yazmıştı. Oraya tıklayınca PS3'ü andıran bir arayüz açılıyor USB oyun yüklü ise bellekte veya HDD de orada oyun kısmında çıkıyordu. Fakat ben nasıl bunu yaptığımı unuttum. O aynı kart şu an bende duruyor. PS2'ye takınca FMCB olarak açılıyor fakat HDD veya belleğe oyun atamadım. HDD'den oynamak istiyorum benim eski cihazımda yoktu ama böyle az oyunluda olsa olur oyun arşivi şeklinde bir şey yapabilir miyim? Örneğin burada ki gibi sadece örnek olsun diye atıyorum burada hangi liste veya programla yapıldığını pek anlamadım. Amacım birden fazla oyun liste halinde yapabilir miyim bu aslında. Teşekkür ederim.

Merhaba bende Free MC boot lu bir PS2 kullanıyorum. Öncelikle yüklemek istediğiniz oyunların ISO dosyalarını indirmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz ISO'yu USBUtıl programı ile yazdırmanız gerekiyor. Size örnek olması amacıyla PES2024 linkini bırakıyorum. USBUtıl programını internetten indirebilirsiniz.
ISO dosyasını program yardımıyla flaşın içine yazın.
2023-10-14 (1).png

Ardından CFG dosyası oluşturun.
2023-10-14 (2).png

Doğru yaptığınız takdirde flaşın içi böyle gözükecektir.
2023-10-14.png

Flaşı PS2'ye takın. Resimde görülen menüye girip yuvarlağa basın.
20231014_092938.png

Karşınıza böyle bir ekran gelecektir.
20231014_093005.jpg

Burada HDD0 harddiskiniz, mass flash belleğinizdir. Flash belleğin içine girip dosyanın birini R1 tuşu yardımıyla kopyalayıp hard diskin içerisine yapıştırın. 3 dosyayı da aynı şekilde kopyalayın. Artık oyununuz hard diskin içerisinde.

Merhaba bende Free MC boot lu bir PS2 kullanıyorum. Öncelikle yüklemek istediğiniz oyunların ISO dosyalarını indirmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz ISO'yu USBUtıl programı ile yazdırmanız gerekiyor. Size örnek olması amacıyla PES2024 linkini bırakıyorum. USBUtıl programını internetten indirebilirsiniz.
ISO dosyasını program yardımıyla flaşın içine yazın.Eki Görüntüle 1976496
Ardından CFG dosyası oluşturun.Eki Görüntüle 1976497
Doğru yaptığınız takdirde flaşın içi böyle gözükecektir.Eki Görüntüle 1976495
Flaşı PS2'ye takın. Resimde görülen menüye girip yuvarlağa basın.Eki Görüntüle 1976503
Karşınıza böyle bir ekran gelecektir.Eki Görüntüle 1976506
Burada HDD0 harddiskiniz, mass flash belleğinizdir. Flash belleğin içine girip dosyanın birini R1 tuşu yardımıyla kopyalayıp hard diskin içerisine yapıştırın. 3 dosyayı da aynı şekilde kopyalayın. Artık oyununuz hard diskin içerisinde.
Merhaba hocam iyi günler,usb veya harddiskin biçimi ne olması gerekiyor? Şuan harddisk ntfs biçiminde ve opl sayfasında harddisk yok diye hata veriyor.

Ntfs okumaz. Opl sürümününüz en güncel ise exfat formatında 4 gb ve üzeri oyunlar yükleyebilirsiniz. Eğer opl sürümününüz güncel değilse fat 32 formatında 4 gb altı oyunlar oynayabilirsiniz.
Merhaba hocam iyi günler,usb veya harddiskin biçimi ne olması gerekiyor? Şuan harddisk ntfs biçiminde ve opl sayfasında harddisk yok diye hata veriyor.

Ntfs okumaz. Opl sürümününüz en güncel ise exfat formatında 4 gb ve üzeri oyunlar yükleyebilirsiniz. Eğer opl sürümününüz güncel değilse fat 32 formatında 4 gb altı oyunlar oynayabilirsiniz.
Opl sürümüm güncel diye hatırlıyorum uzun zaman önce kurmuştum opl i,sanırım fmcb yüklü memory card a Ulaunchelf den atıp save yapmıştım.Şimdi exfat biçiminde usb üzerinden 4gb üzeri oyun atarak test edeyim bakalım opl sürümüm güncelmiymiş.Sonra size tekrar dönerim.

Biraz önce denedim opl güncel sürümmüş.Usb belleği exfat biçiminde taktım ve opl den 4gb üzeri bir oyun olsan Gta San Andreas ı açabildim.Sonra exfat olarak biçimlendirdiğim 2.5 inç taşınabilir harddiski ps2 nin usb portuna bağladım fakat opl menüsünde Gta San Andreas gözükmedi.

Nerde yanlış yaptım acaba?

Son düzenleme:
Taşınabilir harddiskler ps2 d çalışmıyor diye biliyorum. Ya usb ile oynayabilir yada hdd takabilirsiniz. Hdd sadece fat kasa ps2 lere takılabilir

Taşınabilir harddiskler ps2 d çalışmıyor diye biliyorum. Ya usb ile oynayabilir yada hdd takabilirsiniz. Hdd sadece fat kasa ps2 lere takılabilir
Hocam usb ile 2.5 diskleri kullanan biton adam gördümde şimdi aklımı karıştıran olay şu fat32 yapsam 4gb üstü oyun atamıyacam,exfat yapınca ise ps2 harici hdd i görmüyor.Bir yolunu bulmam lazım en son kasayı söküp ıde hdd için lehim atıcam valla 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı