PlayStation 3 HEN, CFW, HFW ve HAN farkları nelerdir?

casper04

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bu soruları sormak yasak mı bilmiyorum. Eğer yasaksa çok özür dilerim, affınıza sığınıyorum. Ben yeni PS3 aldım, birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

HEN, CFW, HFW ve HAN farkları nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ki doğru hatırlıyorsam;

CFW: Custom Firmware

HEN / HAN: Homebrew Enabler

HFW: Hybrid Firmware

Eğer ki tam olarak PS3'ü ne için kırmak istediğinizi söylerseniz en uygun kırma yöntemini önerebilirim size.

Son düzenleyen: Moderatör:
Makinan süper slim ise Hen yöntemini öneririm. CFW yöntemi makineyi açıp kırıyorlar. Bildiğim kadarı ile HAN ve HEN yöntemi yazılımsal olarak kırılıyor. Yanlış biliyorsam forumdaki arkadaşlar düzeltsinler lütfen.

Artı -1 Eksi
Makinan süper slim ise Hen yöntemini öneririm. CFW yöntemi makineyi açıp kırıyorlar. Bildiğim kadarı ile HAN ve HEN yöntemi yazılımsal olarak kırılıyor. Yanlış biliyorsam forumdaki arkadaşlar düzeltsinler lütfen.
CFW'de yazılımsal olarak kırılıyor. Sadece Fat, CECH kodu 2504B ve daha eski modellerde Fabrika çıkış sürümü 3.56'nin altında olan Slim makinelere CFW kuruluyor. SuperSlim'ler sadece HEN ile kırılıyor şuan. HAN yönetmi piyasadan kalkmak üzere gibi birşey zaten HEN kurmak daha kolay zaten eski sürümlere kuruluyor HAN. Butun Fat'lara CFW kuruluyor ve belirli Slim modellere kuruluyor. Artık kırma işlemlerinde donanima müdahele edilmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı