Playstation 3 Ne Sıklıkla Temizlenmeli?

AzerBulbul

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2014'ün Aralık ayında bir PS3 aldım ve aldığımdan beri hiç temizlemedim. Ama yani kaç kere oynadın derseniz sayılıdır. Hatta nerden baksanız 2 sene falan yattı. Birkaç kere internet olmadığında falan çok nadir açıp oynardım onun dışında hep yatardı. Bu aralar sık sık oynamaya başladım. Oynarken herhangi bir kasma donma olmuyor. Fan sesi falan da çok gelmiyor. Açıkçası çok kirli olduğunu düşünmüyorum ama yine de 4 yıl olduğu için bi sormak istedim. Kullandığım model Super Slim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 ayda bir içini açmada süpürge makinesi ile mümkünse düşük ayarda, belirgin tozlar çekilebilir. İçini açmak istersen o konuda pek bir bilgim yok maalesef.

Bu bilgisayar kasası gibi değil ki donanımları, fan dizaynı farklı. Temizlik olarak dışı tozlanmışsa silebilirsin içini açıp temizlik yapmaya lüzum yok. CD den oynuyorsanız giriş yeri de silinebilir.

Bu bilgisayar kasası gibi değil ki donanımları, fan dizaynı farklı. Temizlik olarak dışı tozlanmışsa silebilirsin içini açıp temizlik yapmaya lüzum yok. CD den oynuyorsanız giriş yeri de silinebilir.
Eğer süper slim kullanıyorsa CD yerini silmesi lenslerin zarar görmesine neden olabilir. Diğerlerin kendini temizleme modları var diye biliyorum.

Yilda 1 kere termal macun(pasta) yenilenmeli, Yilda 2-3 kere de fan ve guc kaynaginda ki izgaralara hava tutulmali. Aman dikkat, Wi-Fi anten, on baslatma tuslari, ve BD kablosuna dikkat edin. Bu yuzden basincli hava vururken sadece fan ce izgaralara vurmaya dikkat edin.

Ayrica aldigin ps3'un modeline, CECH koduna kadar ayrintili bilgi verirdeniz daha iyi yardimci olunabilir.

Ben 2016’da ikinci el olarak aldım sadece bir kez gücü az süpürge makinesiyle arkasındaki tozları çekmiştim. Şuan canavar gibi çalışıyor.

İstiyorsanız temizleyin sesi daha az çıkar ve daha az ısınır bunlara bağlı olarak da ömrü uzar. Cihaz kaç senedir yatıyor sonuçta o termal macunun da bir ömürü var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı