PlayStation 5 CFI numarası nedir?

PS5'te CFI numarası konsolun serisini belirtir. İlk çıkan seri CFI10, sonraki CFI11, en sonuncu ise CFI12'dir. Tahmin edebileceğiniz üzere son sürüm olan 12'leri almanızda fayda var. Sıfır alacaksanız size muhtemelen 12 gelir. 11 ve 12'de bir sorun olmadığı söyleniyor fakat CFI10'larda ısınma ve metal akma problemi var. PS5'lerde termal macun yerine sıvı metal kullanılmış ve konsolu dik kullandığınız takdirde zaman içinde o sıvı akmaya başlıyor ve konsolu çalışmaz hale getiriyormuş. Yani 11 ve 12 çok farketmez ama 12 almakta fayda var, 10 dan da uzak durmaya çalışın.

PS5'te CFI numarası konsolun serisini belirtir. İlk çıkan seri CFI10, sonraki CFI11, en sonuncu ise CFI12'dir. Tahmin edebileceğiniz üzere son sürüm olan 12'leri almanızda fayda var. Sıfır alacaksanız size muhtemelen 12 gelir. 11 ve 12'de bir sorun olmadığı söyleniyor fakat CFI10'larda ısınma ve metal akma problemi var. PS5'lerde termal macun yerine sıvı metal kullanılmış ve konsolu dik kullandığınız takdirde zaman içinde o sıvı akmaya başlıyor ve konsolu çalışmaz hale getiriyormuş. Yani 11 ve 12 çok fark etmez ama 12 almakta fayda var, 10'dan da uzak durmaya çalışın.

Ben CFI12 model aldım ve dik kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamam anladığım kadarıyla değil mi?

Ben CFI12 model aldım ve dik kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamam anladığım kadarıyla değil mi?
Evet başka forumları ve kaynakları da inceledim CFI12 kullanan insanlar konsolu daha az yer kapladığından dik kullandığını hiçbir problem yaşamadığından bahsetmiş, bir sıkıntı yok yani anlayacağınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı