PlayStation 5 oynarken elektrik kesilmesi sorun çıkartır mı?

Smuya

Hectopat
Makaleler
7
PS5 oynarken elektrikler kesildi ve konsolu açtığımda "konsolunuz düzgün kapatılmadı verileriniz bozulmuş olabilir." gibi bir hata ile karşılaştım. PS5 benim göz bebeğim şu an arkadaşlar. 1 kere oldu diye sorun olur mu? Konsolu açtığım da bir sorun göremedim. Fan sesi de düzgün her zamanki gibi yanına yaklaşınca duyulan cinsten. Sorun olmuş mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
PS5 oynarken elektrikler kesildi ve konsolu açtığımda "konsolunuz düzgün kapatılmadı verileriniz bozulmuş olabilir." gibi bir hata ile karşılaştım. PS5 benim göz bebeğim şu an arkadaşlar. 1 kere oldu diye sorun olur mu? Konsolu açtığım da bir sorun göremedim. Fan sesi de düzgün her zamanki gibi yanına yaklaşınca duyulan cinsten. Sorun olmuş mudur?

Sorun olmaz sadece oynadığın oyunun ilerleme verilerini kaybetmiş olursun ve oynadığın oyundaki ilerleme kaydedilmediği için en son kaydettiğin yerden başlarsın olayın aynısı PS3 PS4 ve PS5'te başıma geldi.

Elektrik kesintisi bütün elektronik aletlerde sorun yaratma olasılığı var. Konsol-bilgisayar gibi cihazlarda yazma yükleme olayları olduğu için genelde çökme problemi oluşuyor. Birkaç defa olan kesintiden bir sorun çıkmaz gibi ama içiniz rahat edecekse akım korumalı priz kullanabilirsin.

Sorun Olmaz Ama Bu Sürekli Elektriği Kesilen bir Mahalledeysen Ayrı bir Güç Kaynağı almanı Öneririm. Kesilirse Çat diye Kapanmaz Elinle Kapatırsın Daha Sağlıklı. PS5 Sonuçta :D

Genel olarak bu cihazlar kesintiye dayanıklıdır. Fakat kimse garantisini veremez. Elektrik tesisatın iyiyse bir tık daha iyi. Ama over voltage durumu olursa kendini fazla koruyamaz. Over voltage ve under voltage durumlarını engellemek için özel prizler var, onlardan alabilirsin.

Hocam ben de çok fazla bu durumu yaşadım ama ben ekstra bir priz kullandığım için şu ana kadar bir şey olmadı hatta açılırken de "konsol depolaması düzeltiliyor " diye ekran yükleniyor sonra açılıyor, bir şey olmaz. Ki şuan zaten çoğu ev prizi güvenli oluyor.

Geri
Yukarı