Çözüldü PlayStation 5 Slim CD'li ile CD'siz versiyonu arasındaki fark nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vaporwave

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar merhaba, birkaç sorum olacak bilgili üyeler yanıtlayabilir mi?
1-PS5 Slim normal PS5'lerden daha mı iyidir? Deneyimleyen var mı soğutma acısından bir sorun oluşturur mu?
2- Ben genelde CD'li oyun almıyorum, kullanmıyorum da. CD'siz versiyon almaya karar verdim fakat merakım şu: Diyelim ki GTA 5 internetten indirdiğimde 100GB. Peki ya CD alıp oynamak istediğimde de kapladığı yer 100GB mı oluyor? Bu konuda bir fikrim yok. Bilgi verirseniz çok sevinirim.
Takas ve CD satın almıyorum, bunu da göz önünde bulundurursak...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1-PS5 Slim normal PS5'lerden daha mı iyidir? Deneyimleyen var mı soğutma acısından bir sorun oluşturur mu?
2- Ben genelde CD'li oyun almıyorum, kullanmıyorum da. CD'siz versiyon almaya karar verdim fakat merakım şu: Diyelim ki GTA 5 internetten indirdiğimde 100GB. Peki ya CD alıp oynamak istediğimde de kapladığı yer 100GB mı oluyor? Bu konuda bir fikrim yok. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

1- PS5 fat kasa ile Slim aynıdır. Slim sadece daha incedir. 120GB falan fazla alan sunuyor. Yani 1-2 oyun fazla alır. Oyun performansları aynı. Fat kasanın avantajı ise içinden dik tutma ayağı çıkıyor.
2- Bir oyunu CD ile alsanız da oyun dosya boyutu ne kadarsa o kadar alan kaplıyor. Sadece internetiniz yavaşsa CD ile oyunun saatlerce inmesini beklemeden 5 dakikada hazır hale geliyor.
Takas al sat gibi kültürünüz yoksa dijital alabilirsiniz ama ben almışken diskli sürüm öneririm Slim modelde CD sürücüsünü çıkarabiliyorsunuz veya Slim de alsanız zaten CD sürücüsü koyabiliyorsunuz ama bu yöntemle diskli sürüm almaktan pahalı geliyor. Alıyorken diskli sürüm almanızı öneririm.
1-PS5 Slimin soğutma sistemi berbat PS5'e göre.

1-PS5 SLI'min soğutma sistemi berbat PS5'e göre.

Abartmayalım çok az fark var. Kullanıma veya performansa etkisi yoktur. Yapılan testlere göre de 5-10 derece daha sıcak çalıştığı doğrudur. Bir sürü detaylıca hesaplanmış testleri vardır. Böyle yorumlar yaparak kafaları bulandırmayın lütfen. Konu sahibi arkadaşım diskli mi dijital mi alacağınıza karar verdikten sonra sadece hangisi ucuzsa onu kovalayın bunların hepsi çok başarılı sıkıntısız cihazlar Fat kasası da Slim kasası da.

1-PS5 SLI'min soğutma sistemi berbat PS5'e göre.

Ben de bunları gördüm fakat Slim yeni bir upgrade olarak gelmiyor fat kasa artık üretilmiyor tükendiği an yerini doldurmak için Slim getirilmiş olacak. Uzun kullanım videolarında evet 5 derece bir oynaklık var fakat bu da tamamen meta verilere dayanmıyor her oyunda farklı degerler var. Piyasada ne varsa ve ucuzsa onu alıp geçeceğim muhtemelen.

Geri
Yukarı