PlayStation Hits oyunlarını PS5'de oynamak

Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar, PS 5 alacağım ve şu an PS 5 için adam akıllı oyunlar çıkmadığı için GoW. Uncharted serisi gibi exclusive oyunları oynamayı düşünüyordum. Buna bir arkadaşımdan bahsettim o da bana üstün körü bir şekilde PS 4 Hits oyunlarını PS 5 de bir ücret karşılığı oynayabildiğini CD almama gerek olmadığını falan söyledi. Çok bir bilgim yok bu konuda ve internette bu sisteme dair bir kaynak da bulamadım. Dediği şeye benzer bir şey var mı? Bu oyunlar için tekrar tekrar CD aramadan hepsini oynamak çok güzel olurdu. Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar, PS 5 alacağım ve şu an PS 5 için adam akıllı oyunlar çıkmadığı için GoW. Uncharted serisi gibi exclusive oyunları oynamayı düşünüyordum. Buna bir arkadaşımdan bahsettim o da bana üstün körü bir şekilde PS 4 Hits oyunlarını PS 5 de bir ücret karşılığı oynayabildiğini CD almama gerek olmadığını falan söyledi. Çok bir bilgim yok bu konuda ve internette bu sisteme dair bir kaynak da bulamadım. Dediği şeye benzer bir şey var mı? Bu oyunlar için tekrar tekrar CD aramadan hepsini oynamak çok güzel olurdu. Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.
Oyunları PS Store'dan satın alabiliyor olman lazım. Ayrıca 4k ekranın varsa PS4 Pro da 4k desteği olan oyunları PS5 de de 4k oynayabilirsin.

Detaylı bilgi için : Geriye dönük uyumluluk: PlayStation®5 konsollarında oynanabilen PlayStation®4 oyunları

PS Collection diye bir sistem var içinde 20 tane oyun var. Eğer PS Plus alırsan o 20 oyunda yanında gelir. İçindeki oyunlar
  • Batman: Arkham Knight
  • Battlefield 1
  • Bloodborne
  • Call of Duty: Black Ops 3 — Zombies Chronicles Edition
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  • Days Gone
  • Detroit: Become Human
  • Fallout 4
  • Final Fantasy 15 Royal Edition
  • God of War
  • Infamous Second Son
  • Monster Hunter: World