PNY CS3030 250 GB modeli hız değerleri nasıl?

WithTheRuleOfLaw

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar,
Sizce hız değerleri normal mi?

IMG_20210629_181415.jpg

Bu testi Windows'u kurduktan hemen sonra yaptığımda, değerleri ise şu sekildeydi:

IMG_20210629_181759.jpg

Neden değerlerde bu kadar oynama oldu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerlerde bir sorun gözükmüyor. Normal değerler hatta yazma hızı normaline göre daha iyi.

Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ben şunu merak ettim: Çok az bir alan doldurduktan sonra bazı hız değerlerinde düşüş olmuş ve bu normal midir? Ben bunu laptopa takarken acaba yanlış mı taktım onu da sorguluyorum şuan. Anakartın üzerinde NVMe haznesinde vidalanması gereken yerde vida zaten vardı. O vidayı çıkarıp SSD'yi taktım ve o vida ile sabitledim. Ekstradan bir vida kullanmadım yani. Bu konuda sizce bir problem oluşmuş mudur?

Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ben şunu merak ettim: Çok az bir alan doldurduktan sonra bazı hız değerlerinde düşüş olmuş ve bu normal midir? Ben bunu laptopa takarken acaba yanlış mı taktım onu da sorguluyorum şu an. Anakartın üzerinde NVMe haznesinde vidalanması gereken yerde vida zaten vardı. O vidayı çıkarıp SSD'yi taktım ve o vida ile sabitledim. Ekstradan bir vida kullanmadım yani. Bu konuda sizce bir problem oluşmuş mudur?

Muhtemelen sıcaklık değerleri farklıdır 2-3 derecede olsa etkiliyor. M.2 SSD'ye göre bu küçük düşüşler normaldir ama SSD'nizin okuma hızları gayet iyi. Vida ve yanlış takmanızın alakası yok zaten doğru olanı yapmışsınız. Zaten bir sorun olsaydı PC SSD'yi görmezdi. Yani merak etmenize gerek yok her şey sorunsuz kafanıza takmanıza gerek yok.

Muhtemelen sıcaklık değerleri farklıdır 2-3 derecede olsa etkiliyor. M.2 SSD'ye göre bu küçük düşüşler normaldir ama SSD'nizin okuma hızları gayet iyi. Vida ve yanlış takmanızın alakası yok zaten doğru olanı yapmışsınız. Zaten bir sorun olsaydı PC SSD'yi görmezdi. Yani merak etmenize gerek yok her şey sorunsuz kafanıza takmanıza gerek yok.
Çok teşekkür ederim hocam. Sağlık günler dilerim.

Geri
Yukarı