PNY SSD SATA FIRM S11 hatası

• Konuyu başlatan prex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B

prex

Kilopat
Daha fazla  
1 saat önceye kadar sorunsuz çalışıyordu. İçeri gittim geldiğinde bilgisayar yeniden başlatılmıştı. BIOS'a girdiğimde SSD başlıktaki gibi gözüküyor. SSD 2 günlük.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski HDD'i taktım ondaki Windows bozulmuş sıfırlıyorum. Masaüstüne ulaşayım varsa kurye çağıracağım yoksa en yakın Yurtiçi kargo şubesine gideceğim gibi. Yazılımı değiştireyim derken garantiden olmaya değmez.

Hiren's boot ile SSD yazılımını mı düzeltmişler? Telefonda rahat inceleyemiyorum.
Yazıyı daha önce okumuştum, unuttum. Lİnki bulup attım sadece.
Linux olsun Hiren olsun bir şekilde flaştan boot edip firmware yazdırmışlardır yüksek ihtimal.

Evet arkadaşlar 15 yıllık, hiç bozulmamış HDD'ye geri döndüm. Kurye yarın gelecek ve SSD'yi değişim için yollayacağım. 15 yıllık bilgisayar yolculuğumun SSD bölümü boğazımda kaldı. Umarım SSD çalışır halde geri gelir.

Evet arkadaşlar 15 yıllık, hiç bozulmamış HDD'ye geri döndüm. Kurye yarın gelecek ve SSD'yi değişim için yollayacağım. 15 yıllık bilgisayar yolculuğumun SSD bölümü boğazımda kaldı. Umarım SSD çalışır halde geri gelir.

Bütçe biriktirip M.2 NVMe SSD alın derim.

Anakartını nereden biliyorsun onu anlamadım.
Bu konudaki sistemi satın aldığını düşünüyorum.

Bu konudaki sistemi satın aldığını düşünüyorum.
O sistem yakınıma hediye için toplamak istemiştim. Kendisi çok çalışmıştı fakat o dönemde fiyatlar aşırı artmıştı alamamıştı. Yani benim değil her türlü. Benim sistemim LGA 775 sistem yani M.2 desteği yok. Aklıma PCI-E x1 yuvasına dönüştürücü takıp M.2 almak gelmişti fakat sanırım anakartım PCI-E x1 slotundan sistem çalıştırmıyor.

Evet gün neredeyse bitti. Tahmin ettiğim gibi kurye gelmedi. Yarın biraz uzak olsa da şubeye gidip kod ile yollayacağım. SSD tekrar elime gelirse ki gelmesi gerek, bundan sonraki süreci de paylaşacağım.

Son düzenleme:
O sistem yakınıma hediye için toplamak istemiştim. Kendisi çok çalışmıştı fakat o dönemde fiyatlar aşırı artmıştı alamamıştı. Yani benim değil her türlü. Benim sistemim LGA 775 sistem yani M.2 desteği yok. Aklıma PCI-E x1 yuvasına dönüştürücü takıp M.2 almak gelmişti fakat sanırım anakartım PCI-E x1 slotundan sistem çalıştırmıyor.

Evet gün neredeyse bitti. Tahmin ettiğim gibi kurye gelmedi. Yarın biraz uzak olsa da şubeye gidip kod ile yollayacağım. SSD tekrar elime gelirse ki gelmesi gerek, bundan sonraki süreci de paylaşacağım.
Hocam son durum nedir acaba? Bende bu SSD'den almayı düşünüyorum da çok kararsız kaldım.

Hocam son durum nedir acaba? Bende bu SSD'den almayı düşünüyorum da çok kararsız kaldım.
Bir haftadan kısa bir sürede SSD'yi yenisi ile değiştirip tarafıma ulaştırdılar. O günden beri sıkıntısız kullanmaktayım ve memnunum. Kullandığı kontrolcü bu fiyatta rakipsiz olsa da arada böyle hatalara sebep olabiliyor. Bu hatayı alma ihtimaliniz düşük olsa bile İncehesap servisi hızlıca değişim sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı