POCO X3 Pro MIUI 14 sonrası düşük batarya performansı

serdar_gs

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler dilerim arkadaşlar. Bir ay belki biraz daha fazla bir süredir güncellemeden gelen MIUI 14 (14.0.1.0 tjutrxm) sürümü sonrası batarya performansı ciddi şekilde düştü. Yabancı kaynaklardan gördüğüm kadarıyla bu sürüm hatalı olduğu için geri çekilmiş 14.0.2 sürümü için çalışılıyormuş. Normalde günlük kullanımda ortalama 6 saat ve üstü ekran süresi alırken (bunun en az 3-4 saati de oyun olurdu) şimdi 1-2 saat oyun ve toplamda 4-5 saat ekran süresi alabiliyorum. O kadar övünerek tanıttıkları MIUI 14 özellikleri olan süper simgeler, galeride metin kopyalama, widgetler vs zaten bizim global sürüme eklenmemiş MIUI 13 ile pek farkı yok. Vadedilen düşük bellek kullanımı bile yok bana göre önceki sürümde de 3 GB civarı kullanıyordu bu sürümde de aynı şekilde kullanıyor hatta sanki biraz fazla bile kullanıyor. Ayrıca telefonu yeniden başlattığımda pil istatistiklerinde sıfırlama ya da ekran süresinin kaybolması hatası var bende.

Sonuç olarak MIUI 13 sürümüne dönmeyi düşünüyorum. Cihaz Xiaomi TR garantili alalı henüz 1 sene bile olmadı sürüm düşürme yaptıktan sonra pil performansım düzelir mi ona da emin değilim ama bir süredir sabrettim artık canımı sıkmaya başladı bu batarya performansı. İlk defa Xiaomi marka telefon kullanıyorum ve yazılım atma hakkında biraz araştıracağım. Sizde durum nedir acaba? MIUI 14 sonrası aynı sorunu yaşayıp downgrade yapan var mı?

O konuyu biraz araştıracağım sonuçta yine orjinal TR stock rom kuracağım bir sıkıntı olmaz herhalde.

Geri
Yukarı