Polis olmak mı, astsubay olmak mı?

1 yil yedek astsubay olarak yaptim. Kendimden 3 yas kucuk makine muhendisi tegmene komutanim diye hitap etmekten gurur duydum. 40 yasindaki uzmanin bana komutanim demene gerek yok abi demistim bana uzun uzun anlatmisti neden komutanim demesi gerektigini. Sen askerligini bosuna yapmissin. Asker nedir komutan nedir iyi ogren.

Dostum arkadaş bir soru sormuş bende ona cevap verdim polemiğe gerek yok bence benim görüşüm bu :)

Polis olmak mı daha iyi astsubay olmak mı?
Reis Görev ve alan itibari ile Türk Silahlı Kuvvetleri ( Hamyo, Kamyo, Damyo) veya Jamyo veya Üniversite mezunu Jsga Astsubay olabilirsin. Astsubay olman daha iyi olabilir fakat içinden ne geliyorsa onu olmanı tavsiye ederim. Polis için ise 4 yıllık lisans mezunu olursan Pomeme girip Üniversite bitince çok böyle avantajın olur kariyer yaparsın. Lise sonmusun bende Üniversite 1. Sınıfım Pomem hedefim spor konusunda çalışmaya başlayacağım Allah yolunu açık etsin.

Reis Görev ve alan itibari ile Türk Silahlı Kuvvetleri ( Hamyo, Kamyo, Damyo) veya Jamyo veya Üniversite mezunu Jsga Astsubay olabilirsin. Astsubay olman daha iyi olabilir fakat içinden ne geliyorsa onu olmanı tavsiye ederim. Polis için ise 4 yıllık lisans mezunu olursan Pomeme girip Üniversite bitince çok böyle avantajın olur kariyer yaparsın. Lise sonmusun bende Üniversite 1. Sınıfım Pomem hedefim spor konusunda çalışmaya başlayacağım Allah yolunu açık etsin.
2 yıllık üniversite mezunuyum

Yanlış yönlendirilme vakası daha. Sen mühendislik okuyanların matematik yapabildiğini sanma. Bilgisayar müh okuyup kod yazamayan yüzdesi abartmadan söyliyim min %85-90 dır. Mimarlık okuyup proje çizemeyenlerde aynı min %90. Diğer mühlerde aynı. TR'de eğitim belli. zaten her bölüme 4 yıl biçmelerinden belli sistemin haliyani ingilizcede 4 yıl hemşirelikte mühendislikte. Sana tavsiyem inşaat müh oku çok iyi bölümdür mat yapamıyorum diyede korkma. Okulu öyle yada böyle bitir. Sana ciddi ciddi tavsiyem inşaatı oku bitir yaş olarak son dönemeçlere girmişsin astsubay polis olup hızla hayata atılırsın ama max 3-4 yıl içinde kafayı yer hayatına kast etmeye bile çalışabilirsin öyle mobing ve stres dolu meslekler hep gece çalışmak bile vücudunu bitirir. Toplu hayata alışık değilsen zaten mahvolursun. Şuanki yeni savcı hakimler varken hiç yapılmaz ihraç edilmen çok kolay demektir. Polislik askerlik güzel meslektir ama avrupa abd gibi ülkelerde. Bizim toplumumuzda polisin askerin sevilmediği yerlerde seni sevmeyen amirler komutanlarla çalışırsın. Abicim beni dinle hayatını zindan etme sakın. Bu kadar ciddi bi karar. Üniversiteni oku kendi imkanlarınla. Kıt kanaat oku zaten çoğu öğrenci part time çalışıp okuyor.
Abi bende şuan Üniversite 1. Sınıfım 4 yıllık lisans en başından beri amacım buydu gerçekten Polis olmak istiyorum eğer o dönem gerekli şartlar olgunlaşırsa Astsubay olmak istiyorum. Disiplin içinde yaşamayı seviyorum yapı olarak uygunum diyebilirim spor konusunda eksiğim yani gym konusunda kitap okuma her alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum 15 yaşımdan beri . Zaten zorlu bir hayat geçirdim işte aile engel oldu bana o yüzden sivilden devam etmek zorunda kaldım sonuna kadar ciddiyim. 1 kişi okuldayken demişti sen Subay olsana niye buralarda sürünüyorsun . Herkesin kendine göre bir yeteneği isteği yapısı var. Gece çalışmak, nöbet hepsine hazırım lafta değil yaparım yani bundan kendimi anlatmaya çalışıyorum abi yardım istiyorum yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Sağlık konusunda da bi 4 yıl toparlanma her açıdan bu 4 yılı çok iyi geçirmek ve Polis veya Astsubay olmak amacım Allah yardımcımız olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı