Polis olmak vs Bilgisayar mühendisi olmak

Benim için ders çalışmak sorun değil ama matematiği ben mi bu kadar gözümde büyütüyorum bilmiyorum ama nasıl yapacağım bu matematiği?
Aslında gözünde büyüdüğü için biraz böyle geliyor sana. Üniversiteye gittikten sonra sınav matematiğinin aslında bu kadar büyütülmemesi gerektiğini anlamıştım.

Davulun sesi dışarıdan hoş gelir. Attığım linkteki yazmış olduğum yazıları oku. Ben bile şu anda bilgisayar programlama ikinci üniversite olarak okuyorum :)

Benim de hedefim yabancı dillerim doğrultusunda İnterpol ve bilgisayar ile aramın iyi olmasından dolayı Bilgi işlem ya da bilişim suçları idi. O işler maalesef öyle olmuyor en azından bu ülkede olmuyor. :)

Ama polis ol dışarıdan da yazılım öğrenirsin diyenleri çok dinlememeni öneririm. Yazılım işi öyle herkesin zannettiği gibi hobi olarak yapılabilecek bir iş değil. Gözüktüğü kadar basit de değil. Üzerinde ciddi mesai harcaman gereken bir iş. Dışarıdan başka bölüm okurken öğrenilmesi gerçekten zor olur.

Davulun sesi dışarıdan hoş gelir. Attığım linkteki yazmış olduğum yazıları oku. Ben bile şu anda bilgisayar programlama ikinci üniversite olarak okuyorum :)

Benim de hedefim yabancı dillerim doğrultusunda interpol ve bilgisayar ile aramın iyi olmasından dolayı bilgi işlem ya da bilişim suçları idi. O işler maalesef öyle olmuyor en azından bu ülkede olmuyor. :)

Zaten memurluğun insanları yıprattığının farkındayım. Bir gardiyan büyüğüm bana şöyle demişti. Sen memur olma memurluk yıpratır sosyal hayatın olmaz demişti. Aslında ben dünyayı da gezmek istiyorum ve memur olunca birçok yönden kısıtlanacağımı biliyorum.

Zaten memurluğun insanları yıprattığının farkındayım. Bir gardiyan büyüğüm bana şöyle demişti. Sen memur olma memurluk yıpratır sosyal hayatın olmaz demişti.
Ben 6.5 yıl çalışıp istifa ettim. Hayalim bilgisayar programlama ya da bilgisayar mühendisliği idi. Olmadı ailem vermedi yurt dışı doğumlu 2 yabancı dil bildiğim için Anadolu lisesine verdiler. Haliyle ben de okumak istemedim akabinde Polisliğe girdim 6.5 yıl çalışıp istifa ettim. Öyle standart Polis Memuru da değildim fakat EGM içerisinde denizin üstünde yürüsen dahi yüzme bilmiyor derler :). Şimdi Turist Rehberi olarak çalışıyorum ve freelance çalıştığım için bol vaktim oluyor. Kendimi Pyhton'a verdim C vs bir şeyler öğrenmeye çalışacağım.

İkinci üniversite olarak da Bilgisayar Programlama okuyacağım kayıtları bekliyorum.

Ben 6.5 yıl çalışıp istifa ettim. Hayalim bilgisayar programlama ya da bilgisayar mühendisliği idi. Olmadı ailem vermedi yurt dışı doğumlu 2 yabancı dil bildiğim için Anadolu lisesine verdiler. Haliyle ben de okumak istemedim akabinde polisliğe girdim 6.5 yıl çalışıp istifa ettim. Öyle standart polis memuru da değildim fakat EGM içerisinde denizin üstünde yürüsen dahi yüzme bilmiyor derler :). Şimdi turist rehberi olarak çalışıyorum ve freelance çalıştığım için bol vaktim oluyor. Kendimi Python'a verdim C vs bir şeyler öğrenmeye çalışacağım.

İkinci üniversite olarak da bilgisayar programlama okuyacağım kayıtları bekliyorum.

Eğer gelişmiş bir ülkede doğmuşsanız çok iyi bir avantaj aslında.

YKS'de TYT puanım 284 ve polis akade misine girmek için yetiyor. Bir yandan da bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Bilgisayara da ilgi ve merakım çok var 6.-7. sınıftan beri hobi olarak bilgisayar ve donanımları ile uğraşıyorum. Ama matematiğim zayıf olduğu için bilgisayar mühendisliği bana çok uzak gibi geliyor. Mezuna kalıp tekrar girmek mi yoksa bu sene bu puanla polis olmak mı? (polislik hakkında pek bir şey bildiğim söylenemez.)

Memurluk gibisi yok polis ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı