Polis olmanın şartları nelerdir?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar internette nasıl polis olduğunu araştırmaya çalışıyorum. Okuduğumu anlıyorum ama kafama oturtması bana zor geliyor, o yüzden şu iki aşamada anlaşılır bir özete ihtiyacım var:

1- Liseyi bitirdikten sonra karşımıza nasıl bir yol ayrımının çıktığı.
2- Hangi seçimin daha kolay, hangisinin daha zor olduğu.

Son düzenleme:
Arkadaşlar internette nasıl polis olduğunu araştırmaya çalışıyorum. Okuduğumu anlıyorum ama kafama oturtması bana zor geliyor, o yüzden şu iki aşamada anlaşılır bir özete ihtiyacım var:

1- liseyi bitirdikten sonra karşımıza nasıl bir yol ayrımının çıktığı.
2- hangi seçimin daha kolay, hangisinin daha zor olduğu.

Babamdan biliyorum hocam emniyetin bir karakolunda geri hizmette masa başında çalışın yoksa 3000TL fazla maaş için sivil memur olmayın.

Ben Akademi mülakatlarına girmiş bir kardeşin olarak anlatayım. Önce TYT'de 250 taban puan alman lazım. Puanı aldıktan sonra Paem üzerinden tercih vereceksin. Tercihin kabul olduğu zaman seni en yakın Akademiye mülakat için çağıracaklar. Aile doktoruna imzalatman gereken 1, 2 sağlık belgesi indireceksin site üzerinden. Takım elbise ve spor kıyafetini alıp, traşını olup gideksin. Önce belgelerini toplayıp klasörleyecekler daha sonra ön sağlık testine alınacaksın. Boy, kilo, renk körlüğü, diksiyon testlerini polisler ve doktorlar sana yapacak. Hop sonra eşofmanlarını giyip parkura gideceksin. 48 saniye içinde bitirirsen, takım elbiseyi çekip sözlü mülakata gireceksin. Orda sana soru ve stres testi yapacaklar. Sonuçlarını Paem üzerinden görüntüleyecekin sonra.

Geri
Yukarı