Polis tarafından nasıl müdahale yapılabiliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dün burada Allah'ın görgüsüzleri Trabzon yendi diye sokakta son ses 20 dakika boyunca kendi takım marşlarını açtılar, aporeden yapılmışta olabilir ben rahatsız oldum mesela ama şimdi ben polise desem sence bir şey yapar mi? Yapmaz, o zaman poliste işine geldiği yere yapip yandaşlık yapmayacak, kimse ülkesinin ekonomisinin iyi olmasını kötü olan partinin gitmesi için olan slogandan rahatsiz olamaz.
@mike_wazowski_bruh
ben Trabzon'da yaşıyorum bak ilk gol de adam silah ile havaya ateş actı üstüne bir gol daha atıldı aha dedim bozuka sıkacak.

Polis müdahale edebilir bu gayet de normal bir şey, hele Fransa'da ve İsrail'de yapılan polislerin güç kullanımını düşünüce devede kulak kalıyor.

Polis müdahale etmez ise ortalık ateşe verilir açıkçası. Herşeyin denetime ihtiyacı var. Polisin müdahale etmesini ( Güç kullanmamak şartıyla ) uygun buluyorum.
Kanun senin ne dediğine bakmaz, yasalara bakar. Yasada açıkça belirtilen bir şeyi çiğnemek ne kadar uygun acaba?
Polis müdahale edebilir bu gayet de normal bir şey, hele Fransa'da ve İsrail'de yapılan polislerin güç kullanımını düşünüce devede kulak kalıyor.
Yasaya göre koşul olmadığı sürece müdahale etme hakkı yok. Eğer "var" diyorsan yasalara karşı çıkıyorsun demektir. :)

Kanun senin ne dediğine bakmaz, yasalara bakar. Yasada açıkça belirtilen bir şeyi çiğnemek ne kadar uygun acaba?

Tamam, o zaman kimse bir şey yapmasın. Araya karışan teröristler güzel güzel eylemini yapar zaten.

Tamam o zaman kimse bir şey yapmasın araya karışan teröristler güzel güzel eylemini yapar zaten.
Araya karışırlarsa müdahale edersin. ODTÜ'lü öğrencilerin ne suçu vardı da biber gazı sıkıldı? Boğaziçi öğrencileri terörist miydi? Laf olsun torba dolsun anca.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı