Polislik için şartlar nedir?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar. Şu an 12.sınıfa geçtim en büyük hayalim polislik polis olmak istiyorum. Kuzenim de polis ama şartlar nedir bilmiyorum. TYT mi AYT mi çalışmam lazım? Ayrıca gözlük kullanıyorum üniversite sinavindan sonra ameliyat düşünüyorum lazer. Sizce kabul ederler mi lazer ameliyatını? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için. Bir de lise mezunu mu olmak lazım polislik için ben liseden sonra düşünüyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Lazer ameliyatını bilmiyorum ama polislik için sayısal beceriye sahip olmanız gerekiyor yani liseyi sayısalda bitirmiş olmanız lazım. Öyle bitirmemişseniz de sınava sayısaldan girebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar. Şu an 12.sınıfa geçtim en büyük hayalim polislik polis olmak istiyorum. Kuzenim de polis ama şartlar nedir bilmiyorum. TYT mi AYT mi çalışmam lazım? Ayrıca gözlük kullanıyorum üniversite sinavindan sonra ameliyat düşünüyorum lazer. Sizce kabul ederler mi lazer ameliyatını? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için. Bir de lise mezunu mu olmak lazım polislik için ben liseden sonra düşünüyorum?
TYT ham puanın 250 ve üzeri olur ise PMYO lisans için başvuruda bulunabilirsiniz

Hiç kimse fiziksel yeterlilikten bahsetmemiş. Erkek olduğunuzu baz alırsak 1.67+ bmi 18-27 olması gerekmektedir. Ayrıca koşu gibi kardiyovasküler yeteneklerinin de güzel olması gerekiyor. Sırf bunun için eğitim veren yerler var. Bunları da göz önünde bulundurmalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı