Popcorn Time Yasal Mı?

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Torrent mantığıyla çalışan bir film ve dizi izleme uygulaması bu. Hakkında çok bilgim yok, yasal olduğunu düşünmüyorum ama böyle büyük bir uygulama nasıl hala destek buluyor onu anlamadım. Açık kaynak olduğu için mi hala hayatta acaba? Ya da filmleri kendisi paylaşmadığı, internette bulduğu filmleri izlettirdiği için mi? Fikirlerinizi bekliyorum.

Yasal olmasa da onu geliştiren de gayet bilgili yazılımcılar. Dünya üzerinde sayısız böyle geliştirici var, tabiki destek bulur geliştirilir.

En basit örneğini vereyim destek olarak,
Fransa'da torrent kullanımı yasak, her ne kadar bu yasak uygulanmasa bile, yasak.
Ancak, Baremetal servers, Web hosting, Cloud computing and Domain names. - Online.net firması, Fransa'nın ilk 3 server firmasından birisi, desteklenen işletim sistemleri arasında, hazır olarak torrent istemcisi kurulmuş(ruTorrent) bir işletim sistemi var.
Yine aynı şekilde, Dünya'nın en büyük network ağlarına sahip servis sağlayıcılar, OVH, LeaseWeb, Iliad Group, Hetzner vb. torrent kullanımına karışmıyor, tamamen serbest bırakıyorlar.
VPS alırken karşılaşmasanız bile, Dedicated Server alırken sözleşme imzalıyorsunuz, tüm sorumluluk size ait. Bu yüzden firmalar rahatlar.
Ve zaten torrent artık engellenemez bir ağ. Bir filmde 100.000'e kadar seeder olabiliyor. Firmalar daha torrent sitelerini kapattıramıyor ki, biz kullanıcılara yada datacenter firmalarına sıra gelsin :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı