Porçay cezaevinden tahliye olacak

Tahliye olacağı belliydi belli olmasına da adamın durduk yere siciline işledi iş başvurusunda falan ulusalda sıkıntı çıkarmaz mı?
Çıkarır ): Ama Youtube'den gerektiği kadar kazanmıştır herhalde.

Geçtiğimiz günlerde 4 yıl 2 ay hapis cezası onanan Porçay bir kaç gün önce teslim olmuştu.
Bu olayın üzerinden bir gelişme gerçekleşti ve Gazeteci İbrahim Haskoloğlu'nun dediklerine göre Porçay'ın davasında beraat kararına varıldı ancak olay hakkında şuan kesin olarak bir bilgi yok.

Ali Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

• Porçay hakkında cezaevi kurulu bugün karar verdi, az önce infaz hakimliğinin de kararı verdiği bilgisini edindik. Kendisini birkaç saat içerisinde Metris Cezaevi’nden teslim alacağız inşallah. Sevenlerini beklerim.
  • Porçay cezaevinden tahliye ediliyor ancak 4 yıl 2 aylık ceza kaldırılmış değil. Karar düzeltme için başvurumuzu yaptık, önümüzdeki günlerde Anayasa Mahkemesi’ne de başvurumuzu yapacağız. Bu cezayı kaldırtacağız ve Porçay’ın hayatına hiçbir etkisi kalmayacak. Fakat bu akıl almaz karara imza atanlar çok pişman olacaklar bu yaptıkları yüzünden. Keşke ben o gün öyle yapmasaydım, bu saçmalığa kalkışmasaydım diyecekler ama geç olacak. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.
Kaynaklar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben normalde bunu görmeyip konu açmıştım moderatör buraya taşımış benim mesajı :/

Son düzenleme:
Zaten belliydi. Millet 2 gün önce hüüüüü diye ağlıyordu şimdi normal tabii. Allah aşkına bunun yüzünden hapse atılır mı? 😁 Devlet buna bosuna hücre mi ayırtır.

Porçay tutuklanıyor haberinin altına 18 sayfa toplam 170 mesaj gelmiş. :)

Tahliye oldu haberine sadece 2 sayfa 17 mesaj gelmiş. :)

Daha ilk gün bu cezanın yatarı yok gir çık yapacak veya 1 gün duracak dediğim zaman bazıları dalga geçiyor hakaret ediyordu. Demek istediğim tam olarak bu işte. Uyuşturucuyu özendirmek suçmuş demek ki algısı oluştu bu olay sayesinde binlerce gençte. Ve vatana millete çok büyük bir katısı oldu bence Porçay'ın.

Tekrar söylüyorum kendisini tanımam etmem. Yaptığı videolar ve şarkılar da bana aşırı saçma geliyor. Ama bu saçma video gerekçesesiyle 4-5 yıl hapis alsa yanlıştı. Lakin kağıt üstünde hapis alıp aynı gün tahliye olacağı bir olay olduğunu daha ilk gün biliyordum. Çok faydası oldu bence topluma. Uyuşturucuyu özendirmek suçmuş dedirtti milyonlarca takipçisine bu olay ile.

Geri
Yukarı