Port kutusundan eve kablo çekmek

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Merhabalar, evimdeki internet sürekli kopmaya başladı. DSL kablomun uzun olması için 5+5 metrelik kablolar birleştirildi. Bundan dolayıdır diye düşünüyorum, çünkü sürekli DSL ve ınternet ışığı gidiyor. Ayrıca modem değerlerim de çok kötü. Direkt olarak port kutusundan evime kablo çeksem düzelir mi? Şu anki kullandığım sistem prizin içinden geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi DSL kablosunun dibinde olacak şekilde konumlandırıp 5+5 diye bahsettiğiniz ekleme kablolardan kurtulun. Gerekirse prizi söküp port kablosunun DSL'e dönüştüğü kabloyu komple kesip sağlam tek bir kablo takın. Binadaki kutudan eve kadar kablo çekildikten sonra yine DSL kablosuna dönüşecek o kablo her türlü.

Merhaba, benzer bir sorunu ben de yaşıyordum. Kutudan eve CAT 6 kablo çektim ve sorunlarım çözüldüğü gibi hızım da arttı. Fakat kabloyu geçireceğiniz yerler dar ise uçlarını kesip yeniden takmak gerekiyor ve bunun aletinin olması gerekiyor. Ben TTNET kullandığım için arıza kaydı oluşturdum, gelen ekibe aldığım kabloyu verdim, biraz mırın kırın etseler de yardımcı oldular.

Modemi DSL kablosunun dibinde olacak şekilde konumlandırıp 5+5 diye bahsettiğiniz ekleme kablolardan kurtulun. Gerekirse prizi söküp port kablosunun DSL'e dönüştüğü kabloyu komple kesip sağlam tek bir kablo takın. Binadaki kutudan eve kadar kablo çekildikten sonra yine DSL kablosuna dönüşecek o kablo her türlü.
Bunu bir elektrikçiye anlatsam anlar mı ? Benim yapabileceğim bir iş gibi durmuyor.

Geri
Yukarı