Port yerine ne kullanabilirim?

Omervural

Centipat
Herkese iyi günler bu gece site üzerinde açmış olduğum Online oyunu port üzerinden açmak zorunda kaldım. Portları kapattığım zaman oyun yüklenmiyor fakat port üzerinden açtığımda pingler çok yüksek oluyor. İnternet hızım yavaş olduğu için port yerine ne kullanabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz? Hangi oyun, hangi server binarysini kullanıyorsunuz?
Kendi oyununuzu mu yapıyorsunuz yoksa? Peer to peer kullanabilirsiniz belki? (Buradan demesi kolay :D)

Kendi yaptığım bir oyun değil.
Transformice diye bir oyun, yapmaya çalıştığım şey açtığım portlar yerine farklı bir yol izleyebilir miyim örneğin MTA oyununda portlu sunucuda yapılabiliriz ki yapmıştım, yine 10 kişiden sonra server çökmüştü,
Aynı oyunda nitrado üzerinden sunucuda alabiliriz ki almıştım ve bir sıkıntı oluşmamıştı.
Bağlamak istediğim nokta internet üzerindeki kurmuş olduğum Online oyunu port üzerinden değil de farklı bir yöntemle çalıştırabilir miyim böyle bir yol var mıdır şu an ngrok güncelliğini yitirmiş durumda.

Şimdi portsuz server diye bir şey olmaz, olamaz. Bunda bir anlaşalım :D
Herhangi bir servere bağlanmak için bir port gereklidir. Bu siteye de 443 (https) portundan bağlanıyoruz örneğin.
Ngrok güncelliğini yitirmedi. Alan Shreve programı halen geliştiriyor. Yine de olmaz diyorsanız Serveo veya Pagekite de kullanabilirsiniz. Ngrok'u neden beğenmediğinizi anlamadım. Beceremediyseniz yardım edebilirim :D

Kendi yaptığım bir oyun değil.
Transformice diye bir oyun, yapmaya çalıştığım şey açtığım portlar yerine farklı bir yol izleyebilir miyim örneğin MTA oyununda portlu sunucuda yapılabiliriz ki yapmıştım, yine 10 kişiden sonra server çökmüştü,
Aynı oyunda nitrado üzerinden sunucuda alabiliriz ki almıştım ve bir sıkıntı oluşmamıştı.
Bağlamak istediğim nokta internet üzerindeki kurmuş olduğum Online oyunu port üzerinden değil de farklı bir yöntemle çalıştırabilir miyim böyle bir yol var mıdır şu an ngrok güncelliğini yitirmiş durumda.

Kendinize özel bir port yaratarak mesela 89547 gibi

Geri
Yukarı