Power Boost kasa fanı ses çıkarıyor

Yasin252

Hectopat
Arkadaşlar dün akşam tek tük sesler geliyordu ama rahatsız edici değildi. Bilgisayarı kapattıktan 1-2 saat sonra tekrar açtığımda bu hale geldi. Kapatıp 5-6 dakika geçince fan hızı normale geliyor fakat galiba en alttaki fan çok rahatsız edici bir ses çıkarıyor ve ne yaptıysam engel olamadım. Çözümlerinizi bekliyorum.
Bu videoda sorunumu gösterdim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün akşam tek tük sesler geliyordu ama rahatsız edici değildi. Bilgisayarı kapattıktan 1-2 saat sonra tekrar açtığımda bu hale geldi. Kapatıp 5-6 dakika geçince fan hızı normale geliyor fakat galiba en alttaki fan çok rahatsız edici bir ses çıkarıyor ve ne yaptıysam engel olamadım. Çözümlerinizi bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam fanları deneme yanılma yoluyla hangisinin sorun yaptığını bulun. Egzoz fanı galiba iyi montelenmediğindendir hangisi olduğunu bulunca fotoğrafını atarsanız sevinirim. Böyle markalar zaten sorunlu oluyor. Siz mi monte etttiniz fanları monte edilmiş bir halde mi geldi cevap verirseniz sevinirim.

Hocam fanları deneme yanılma yoluyla hangisinin sorun yaptığını bulun. Egzoz fanı galiba iyi montelenmediğindendir hangisi olduğunu bulunca fotoğrafını atarsanız sevinirim. Böyle markalar zaten sorunlu oluyor. Siz mi monte etttiniz fanları monte edilmiş bir halde mi geldi cevap verirseniz sevinirim.

Monte edilmiş gelmişti. Zaten 3 sene önce almıştım bilgisayarı. En altta ki fan o tiz sesi veren.

Fana bir şey takılıyor sanki kablo gibi kontrol ettinmi ettiysen ses cıkaran fanı yağlayabilirsin.

Kasanın ön panelini dün açıp baktım. Herhangi bir sorun yok kablo takılması gibi. Bende yağlamayı düşünüyordum bu akşam. Bu Gaming koltukla gelen bir yağ vardı. Onunla yağlasam sorun olur mu acaba?

Aynı kasada çok benzer sorun yaşamıştım en alttaki fan yavaş dönüp ses çıkartıyordu. Fanı çıkarttım pervaneyi çekip çıkattım (zor çıkıyor kırılabilir). İçine uzun saç girmişti, fana dolanmıştı. Çıkartıp geri taktım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı söküp fanı sık. Bu tarz fanlar döndüğünden ötürü vidaları yerinden oynar. Fanın kablosunu çekip yap bu işlemleri.

Bir deneyip döneyim o zaman.

Tekrardan kasanın ön panelini çıkardım. Şimdi ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• 20221210_151213.jpg
    20221210_151213.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 33
Bir deneyip döneyim o zaman.

Tekrardan kasanın ön panelini çıkardım. Şimdi ne yapmam lazım?
En alttaki fanın iki tane vidası var ama diğerlerinde vida yok. Ön taraftaki tüm fanların kablolarını çıkartın ve fanları sökün ardından içine sökmeden bakmaya çalışın birşey göremezseniz sıkıca tekrar monteleyin.

En alttaki fanın iki tane vidası var ama diğerlerinde vida yok. Ön taraftaki tüm fanların kablolarını çıkartın ve fanları sökün ardından içine sökmeden bakmaya çalışın bir şey göremezseniz sıkıca tekrar monteleyin.

Hocam şöyle bir şey fark ettim. En alttaki fanı elimle döndürdüğümde fanın kenarlarına çarpıp ses yapıyor. Sorun bu olabilir mi acaba?

Hocam şöyle bir şey fark ettim. En alttaki fanı elimle döndürdüğümde fanın kenarlarına çarpıp ses yapıyor. Sorun bu olabilir mi acaba?
Evet sorun bu fan hızlıca döndüğü için daha sert çarpıp fanı kırabilirdi. Ama nasıl çözeceğimiz hakkında açıkcası bir fikrim yok :D İsterseniz fanı bilgisayar uygulamasıyla durdurun 1 fanın zarar vereceğini düşünmüyorum ama para verdiğiniz şeyi de doğal olarak kullanmak isteyeceğinizden ötürü müşteri hizmetlerine ulaşın. İlgili olacaklarını da açıkcası pek sanmıyorum Şikayetvar'a bir bakın eğer diğer müşterilere geri dönüş yapıyorlarsa oraya sorununuzu yazın.

Geri
Yukarı