İnceleme Power Boost M2390VH monitör

Merhaba sevgili okurlar. Bugün 2 yıldır kullandığım Power Boost M2390vh monitörle ilgili deneyimlerimi anlatacağım. İsterseniz başlayalım.
Sistemimi 2 yıl önce almıştım ve yanında da bu monitör vardı. Bendeki monitör eski olduğu için ve bu sistemin yanında geldiği için kullanmaya karar vermiştim. Başlarda monitörden gayet memnundum fakat 1. yılı doldurduktan sonra monitörde koyu mavi ve gri ekranda çok fazla belli olan çizgiler çıkmaya başladı. Bu çizgiler başlarda 1-2 taneydi fakat zamanla 15-20 taneye kadar çıktı sayısı. Şu anda monitörümün üstünde, ortasında ve altında ekran enlemesine kaplayan siyah çizgiler var. Monitörle ilgili başka bir sorun ise ghosting. Monitörde çok fazla ghosting var ve bu gerçekten rahatsız edici durumda.

Ghosting testini aşağıya bırakıyorum. Ayrıca monitörde beğenmediğim şeylerden bir tanesi ise monitörün ayar tuşu. Monitörde sadece açma kapama düğmesi var ve tüm monitör ayarları oradan yapılıyor. Bu düğme joyistik şeklinde ve sağa sola yukarı ve aşağı oynatarak kontrol edebiliyoruz. Sorun şu ki monitör bize ilk geldiğinde sağa ve aşağıya hareket ettirdiğimizde algılamıyordu. Kısacası çok kötü bir ayar düğmesi. Bütün bunları düşündüğümüzde genel bir yargıya varmak istiyorsak benim fikrim bu monitörün kesinlikle alınmaması yönündedir.
@GalaxySal450 hocam siz de monitörlerle ilgilenen birisiniz. Etiketleyeyim.

1687245131887.png

Bu da çizgilerin fotoğrafı. Fotoğraf eski olduğu için çok fazla yok görselde. Resme dikkatli bakarsanız çizgileri görürsünüz.

1687245100612.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı