Power Boost PSU sıkıntı çıkartır mı?

Emirinho

Hectopat
RAM
XPG 16GB
İşlemci
i5 12400F
Selam, bir ay önce Vatan Bilgisayar'dan RTX 3060 Ti ekran kartlı, i5 12400F işlemcili Power Boost marka kasalı sistem almıştım. Sistemin PSU'sunun markası da kasa gibi Power Boost ve internette baktığım süreçte bu marka hakkında çok fazla olumsuz yorum gördüm. Sizce PSU'yu değiştirmem gerekir mi? Değiştirirsem hangi markaya yönelmeliyim? Teşekkürler.

PSU: Power Boost Fury 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kesinlikle değişmeli hatta PSU değiştirdikten sonra imha etmeni öneririm, başkası kullanmasın.

Bunlar iş görür:

Vatan Bilgisayar, Mediamarkt gibi yerlerden alışveriş yapmayın. İdarelik kullanılabilir ama en kısa sürede değiştirmenizi öneririm. Herhangi bir markaya yönelmeyin. Her markanın kötü PSU'su var. Markaya göre alışveriş yapmayın. Bütçenizi söylerseniz, bir şey önerebiliriz.

Selam, bir ay önce Vatan Bilgisayar'dan RTX 3060 Ti ekran kartlı, i5 12400F işlemcili Power Boost marka kasalı sistem almıştım. Sistemin PSU'sunun markası da kasa gibi Power Boost ve internette baktığım süreçte bu marka hakkında çok fazla olumsuz yorum gördüm. Sizce PSU'yu değiştirmem gerekir mi? Değiştirirsem hangi markaya yönelmeliyim? Teşekkürler.

PSU: Power Boost Fury 650W 80+

Bence değiştirmelisin Power Boost'a malzeme kalitesi olarak güvenmiyorum şu an kullandığım MSI marka PSU'dan memnunum onun dışında Cooler Master, Corsair ve Sharkoon olabilir.

Bencede iş görür, ama elinize para geçerse değiştirmekte fayda var. En kalitelisini de alsan sorun çıkabiliyor. He buradaki problem kalitelide sorun çıkma ihtimali kalitesiz olandakine oranla çok çok daha düşük tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı