Power Boost VK-G3403S Kasaya Cooler Master Liquid Lite 240 Sıvı Soğutucu

Kaan Gizli

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar; bir süredir işlemci stok soğutucumu, cooler master marka bir sıvı soğutucu ile değiştirmek istiyorum ancak kasamın ve şu an devasa yer kaplayan ekran kartımın boyutu sıvı soğutmada çekince duymama sebep oldu. Tam olarak milimetrik hesaplama yapamadım sıvı soğutucu ve montajı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim almayı düşündüğüm sıvı soğutucu başlıkta belirttiğim gibi Cooler Master Lıquıd Lite 240 önerilerinize ve yorumlarınıza açığım şimdiden teşekkürler. Sistemim şu şekilde: Ryzen5 3600, Sapphire Nitro+ 5700xt, Asus prime b450m-k, G.Skill RipjawsV 16GB 3000MHz DDR4, Power Boost VK-G3403S.

db4dc2d6-430d-4f84-b2b7-980cc267b445.jpg

Cooler Master Liquid Lite
9902024130610.jpg

Arkadaşlar merhabalar; bir süredir işlemci stok soğutucumu, cooler master marka bir sıvı soğutucu ile değiştirmek istiyorum ancak kasamın ve şu an devasa yer kaplayan ekran kartımın boyutu sıvı soğutmada çekince duymama sebep oldu. Tam olarak milimetrik hesaplama yapamadım sıvı soğutucu ve montajı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim almayı düşündüğüm sıvı soğutucu başlıkta belirttiğim gibi Cooler Master Lıquıd Lite 240 önerilerinize ve yorumlarınıza açığım şimdiden teşekkürler. Sistemim şu şekilde: Ryzen5 3600, Sapphire Nitro+ 5700xt, Asus prime b450m-k, G.Skill RipjawsV 16GB 3000MHz DDR4, Power Boost VK-G3403S.

Eki Görüntüle 828884

Eki Görüntüle 828886
Hocam sıvı soğutma almadan önce kasayı değiştirmenizi öneririm.

Kasa Micro ATX mi Micro ATX ise ben denedim çok karışıklık oluyor.

Kasa Micro ATX mi Micro ATX ise ben denedim çok karışıklık oluyor.
Midi Tower ATX kasa
Yani genel görüş kasa ve psu dan bir an önce kurtulmam gerektiği yönünde. Kablolama sıkıntılı maalesef psunun kablo kısalığı ve benim acemiliğimden kaynaklandığını söyleyebilirim. Peki psu ve kasa değiştirmeden bunu halletme şansım var mı yoksa vazgeçip önce psu ve kasa mı değiştirmeliyim ?
Kablolara bakınca içim daraldı. Kablo toplayarak belki yapılabilir.

Sizin işiniz daha zor kenarlardan ksıp üste verilmiş ama bu üste sadece işlemci için yaparsınız.
Peki bana önerebileceğiniz bir kasa var mı MSI MAG Forge 100M uygun mudur ? Yanında da FSP FSP600 alsam sıvı soğutucuyu rahatlıkla takabilir miyim ?
Üst panele takabilirsiniz sanırım, İtopya üzerinde radyatör desteğinin yazması gerekiyor.

Bu arada bir ara PSU'yu da değiştirmenizi tavsiye ederim.
Cooler Master Elite v4 600w uygun mudur ?

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 828884

Eki Görüntüle 828886
Kasayı değiştirmenizi öneririm. Kablo sıkıntısından da kurtulursunuz.

Geri
Yukarı