Power Boost X-59 RGB 650W 80+ kasa güç kaynağı nasıldır?

x1diyigitx1

Decapat
Adsız.jpg

Hepinize merhaba, elimde bu şekilde bir sistem var sipariş vereli birkaç gün geçti. Sisteme almış olduğum kasanın yanında gelen güç kaynağı bana bir sıkıntı çıkarır mı? Sistem olduğu gibi elimde patlasın istemiyorum gerçekten kullanıp bilen var ise bana yardımcı olursa sevinirim ona göre yeni bir PSU alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Katılıyorum. Kalitesiz PSU patlayacak diye bir kaide yok. Toros aldığınızda yolda gitmiyor mu? Ancak uzun vadede değişmenizi öneririm. Doğrudan bozulmasa bile sistemin stabilitesi ve kararlılığı için değişmeniz mantıklı bir hareket olur.

1-2 ay ya da olabildiğince kısa bir süre idarelik kullanıp değiştirmenizi öneririm. Genelde korumaları eksik ürünler oluyor. Kasa için diyebileceğim tek şey en azından ön panelin yanlarında hava alabilecek yerleri var. Ona şükür.

1-2 ay ya da olabildiğince kısa bir süre idarelik kullanıp değiştirmenizi öneririm. Genelde korumaları eksik ürünler oluyor. Kasa için diyebileceğim tek şey en azından ön panelin yanlarında hava alabilecek yerleri var. Ona şükür.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim PSU değiştirmek konusunda hemfikiriz anlaşılan. Peki kasa kötü mü gerçekten? PSU değiştirirsem kasa değiştirecek kadar bütçem kalmıyor, aldığım sistem için içerisinde ki hava akışı yeterli değil midir sizce?

Öncelikle hepinize teşekkür ederim PSU değiştirmek konusunda hemfikiriz anlaşılan. Peki kasa kötü mü gerçekten ? PSU değiştirirsem kasa değiştirecek kadar bütçem kalmıyor, aldığım sistem için içerisinde ki hava akışı yeterli değil midir sizce ?
Hocam şöyle söyleyebilirim. Kasa hava akışı konusunda hiç fena gözükmüyor. Malzeme kalitesini malesef ben bilemiyorum. Tahminimce pek iyi değildir. Onu kasa elinizde olduğu için siz benden daha iyi bilirsiniz. Bence hazır almışken kasayı değiştirmeyin. Ama güç kaynağı kesinlikle değişmeli.

Kasa, hava akışı, detaylı :

Fotoğrafta da görüldüğü gibi ön panelin sağ ve sol tarafında kasanın hava alması için boşluklar bulunuyor. Kasanın ön tarafı full kapalı olmasına rağmen bu iyi bir etken. Onun dışında öndeki kasa fanları yanlış görmediysem cama yapışık değil. Bu da yandaki boşluklardan havayı kasa içine daha rahat bir şekilde almamızı sağlıyor.
K47-ahas.jpg

Hocam şöyle söyleyebilirim. Kasa hava akışı konusunda hiç fena gözükmüyor. Malzeme kalitesini maalesef ben bilemiyorum. Tahminimce pek iyi değildir. Onu kasa elinizde olduğu için siz benden daha iyi bilirsiniz. Bence hazır almışken kasayı değiştirmeyin. Ama güç kaynağı kesinlikle değişmeli.

Kasa, hava akışı, detaylı:

Fotoğrafta da görüldüğü gibi ön panelin sağ ve sol tarafında kasanın hava alması için boşluklar bulunuyor. Kasanın ön tarafı Full kapalı olmasına rağmen bu iyi bir etken. Onun dışında öndeki kasa fanları yanlış görmediysem cama yapışık değil. Bu da yandaki boşluklardan havayı kasa içine daha rahat bir şekilde almamızı sağlıyor.
Eki Görüntüle 635451

Aynen öyle haklısınız 6 tane fan var zaten. Merak eden olursa elime ulaştıktan sonra kalitesini haber veririm. Peki bir sorum daha olacak başlıkla alakasız 3500X işlemcinin stok fanı hakkında ne düşünüyorsunuz yeni bir fan almam gerekir mi? O.C olaylarında sorun yaratır mı bana acaba?

Aynen öyle haklısınız 6 tane fan var zaten. Merak eden olursa elime ulaştıktan sonra kalitesini haber veririm. Peki bir sorum daha olacak başlıkla alakasız 3500X işlemcinin stok fanı hakkında ne düşünüyorsunuz yeni bir fan almam gerekir mi? O.C olaylarında sorun yaratır mı bana acaba?
OC yapacaksanız yeni soğutucu alın. Eğer OC yapmayacaksanız stok fan yeterli olur.

Kasanızı değismenizi önermem. Hava akışı leş gibi olmadığı sürece maksimum 3-4 derece fark eder ki bu da bütçe dostu bir sistemde satıp zarar girip yeni ve pahalı bir kasa aldığınıza değmez.

İşlemci fanı tam olarak yeterli denemez. Render VS. almıyorsanız ve oyun için kullanacaksanız oyun içi sıcaklıkları kontrol edin. Aşırı yüksek (83+) değilse değişmeyin.

Kasanızı değismenizi önermem. Hava akışı leş gibi olmadığı sürece maksimum 3-4 derece fark eder ki bu da bütçe dostu bir sistemde satıp zarar girip yeni ve pahalı bir kasa aldığınıza değmez.

İşlemci fanı tam olarak yeterli denemez. Render VS. almıyorsanız ve oyun için kullanacaksanız oyun içi sıcaklıkları kontrol edin. Aşırı yüksek (83+) değilse değişmeyin.

Render alacağım büyük ihtimalle. Şöyle yapıyorum bir süre sonra PSU, direkt olarak işlemci fanını değişiyorum kasayı ellemiyorum. Hepinize yardımınız ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim cansınız. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı